Ośrodek rehabilitacji kardiologicznej w Ostrołęce otwarty. Zobaczcie zdjęcia

Ośrodek rehabilitacji kardiologicznej otwarto w szpitalu w Ostrołęce w poniedziałek 2 grudnia. Będą do niego trafiać pacjenci po ostrym zawale serca.

Ośrodek kosztował prawie 10 mln zł – ok. 7,5 mln zł pozyskano na niego z Unii Europejskiej, 2,5 mln zł znalazło się w budżecie Mazowsza. Koordynatorem projektu był Roman Załuska.

– Projekt był naprawdę bardzo trudny, ponieważ były postępowania nierozstrzygnięte, był bardzo krótki czas na jego zrealizowania, duży zakres prac budowlanych, duży zakres sprzętowy – mówił dyrektor szpitala w Ostrołęce Paweł Natkowski.

Na rynku niby wszystko jest, a jak co do czego dochodzi, to się okazuje, że wielu rzeczy nie ma. Tym bardziej dziękuję wykonawcom, że udało nam się ten projekt wspólnie zrealizować.

– Mamy kadry, mamy wspaniały ośrodek, mamy miejsce potrzebne do tego, aby zająć się pacjentem i to jest bardzo ważne – podkreślała członkini zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, dodając, że w (jeszcze nieuchwalonym) budżecie Mazowsza na przyszły rok zaplanowanych jest 5 mln zł na projekt związany z udarami i ponad 14 mln zł na chirurgię naczyniową.

Zostaniecie tutaj taką perełką – mówiła.

Ośrodek zacznie działać od Nowego Roku. Trafią do niego pacjenci po ostrym zawale serca.

Zanim jednak nastąpiło uroczystej otwarcie i przecięcie wstęgi, profesor Piotr Jankowski mówił o programie KOS-Zawał, w ramach którego ośrodek w szpitalu będzie funkcjonować.

– Pacjenci objęci opieką w ramach KOS-Zawał mają mniejsze ryzyko zgonu z wszystkich przyczyn oraz poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych – mówił Piotr Jankowski.

Ponadto wręczono odznaczenie „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie”. Otrzymali je dr Anna Tyszka oraz dr Robert Kogut.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

najnowszy najstarszy oceniany
klub aa
Gość
klub aa

klekot nic nie śpiewał

Pacjent
Gość
Pacjent

Wygląda jak ociemniały

Denat
Gość
Denat

To już można się zapisać na zawał za 3,5 miesiąca