OSP z powiatu ostrołęckiego z pieniędzmi na sprzęt (zdjęcia)

Cztery OSP z powiatu ostrołęckiego otrzymają wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ich przedstawiciele promesy otrzymali w środę 8 lipca w Urzędzie Gminy Olszewo-Borki.

– Środki te przeznaczone są na zakup sprzętu dla OSP: począwszy od ubrań po pompy, bosaki czy inne rzeczy, które są niezbędne w państwa pracy – mówił dyrektor ostrołęckiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Radosław Stachacz.

Po 20 tys. zł otrzymają OSP Stepna Stara, OSP Olszewo-Borki, OSP Czerwin, OSP Dzbenin. 8 lipca otrzymały promesy, podpisanie umów nastąpi później. Byli przy tym obecni wójtowie gmin, których OSP otrzymają wsparcie, czyli wójt gminy Olszewo-Borki Aneta Larent, wójt gminy Troszyn Edwin Mierzejewski i wójt gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki.

– Cieszę się niezmiernie, że środki trafiają też do gminy Olszewo-Borki – mówiła Aneta Larent. – Nasze dwie jednostki uzyskały dofinansowanie.

Nie każdy wie, ile potrzeba pokonać przeszkód, aby zdobyć jakiekolwiek środki. Nam się to udało.

Na spotkaniu był też poseł Arkadiusz Czartoryski, który jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Komisja ta zajmuje się ustawami dotyczącymi m.in. straży pożarnej.

– W ostatnim czasie przyjęliśmy duży program modernizacji służb mundurowych. Przez ostatnich kilka lat środki, które zostały skierowane do Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wielokrotnie przewyższają środki, które otrzymywaliście państwo w poprzednich latach, z czego bardzo się cieszę. Pojawiły się środki nie tylko na wozy bojowe, duże zakupy, ale też na kwestie mundurowe, bezpieczeństwa czy zdrowia. Dziś mamy kolejny program, który kierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na spotkanie nie zdołała dotrzeć z prezentem szefowa KRUS w Warszawie Joanna Bala – jedna z OSP z gminy Olszewo-Borki otrzyma torbę ratowniczo-medyczną ufundowaną przez KRUS.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa

Dobre wiadomości . Druhowie ( i Druhny ) murem za p. Posłem

Ola

Kolejna runda rozdawania kiełbasy wyborczej. Pali się pod nogami, bo wiedzą ile mają za uszami. Jeśli przegra PAD, propagandowa TVPiS zostanie zastąpiona telewizją publiczną i suweren dowie się jak jest źle. Trzeba robić wszystko, aby raz zdobytej władzy nie oddać. Komuna bis:(

alo

ola ale trzeba głosować na PAD-A bo ten drugi zabierze 500 plus bon wakacyjny szkolną wyprawkę i 13 i 14 emeryturę.

a ja nie mam zamiaru iść do pracy, legalnie

tylko socjal i robota na czarno a frayery niech płaca w podatkach na mnie

Ola

o mało co i nie załapałam, że to sarkazm:) No cóż, czytać zawsze trzeba do końca. A swoją drogą, ciekawa jestem czy ktoś z tych rolników i strażaków zdaje sobie sprawę, źe Duda z Kaczyńskim robią wszytko, aby Polskę z UE wyprowadzić? Czartoryski straszy wszystkich Niemcami, niczym Gomułka.

Wera

Ktoś tobie „wyprowadził „ mózg . Piszesz takie głupoty . Naprawdę wierzysz, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z Unii ?

Ola

Opieram się na wypowiedziach polityków PiS. Kojarzę programy w TVPiS jawnie antyunijne. Polska przestaje być za rządów PiS państwem praworządnym, a to koliduje z członkostwem w UE. Nie ma to nic wspólnego z wiarą, a z faktami.

Z ostatniej chwili.

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego, pomawiając go o zdradę dyplomatyczną. Szef partii Prawo i Sprawiedliwość musi przeprosić Sikorskiego na łamach Onetu. Wyrok jest prawomocny.
I to właśnie ten kłamca „steruje długopisem” i jego podpisami.
Takiego chcecie „prezydenta” ?

Rafa

A kto tobą steruje? Głupota? Nienawiść ? Bezmyślne przyjmowanie tego co nadali w TVNie?