OSP Nowa Wieś ze specjalistyczną torbą medyczną

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi otrzymała specjalistyczną torbę medyczną. Przekazała ją druhom dyrektor Regionalnego Oddziału KRUS w Warszawie Joanna Bala.

Taki podarunek z pewnością się przyda strażakom. Często to właśnie lokalne OSP są na miejscu zdarzenia jako pierwsze i muszą szybko reagować. Bez odpowiedniego sprzętu czasem to niemożliwe. A w przypadku wypadków drogowych, do których jeżdżą druhowie, nierzadko liczy się czas udzielenia pomocy.

W przekazanym zestawie medycznym znajdują się przyrządy do kontrolowania lub wspomagania oddechu i tlenoterapii, unieruchamiania złamań i zwichnięć, zapewniania komfortu termicznego, tamowania krwotoków, opatrywania ran i oparzeń oraz płyny do dezynfekcji, latarka czołowa, rękawice ochronne, folia ochraniająca, zestaw amputacyjny, worek na odpady medyczne, nożyczki ratownicze oraz aparat do płukania oka z bocznym odpływem.

W spotkaniu dotyczącym współpracy gminy, OSP i KRUS wzięli udział wójt Aneta Larent, poseł Arkadiusz Czartoryski i reprezentujący komendanta gminnego OSP druh Daniel Sadlak. Dodajmy, że OSP Nowa Wieś jest jedną z dwóch na terenie gminy Olszewo-Borki włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Fot. Urząd Gminy Olszewo-Borki

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Super

Pięknie to mi się podoba gmina tętnieje.

Kurpś

Pięknie ! I tak właśnie pracujmy dla dobra wspólnego.