Osławiony przedsiębiorca Marek T. już z zarzutami!

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo przeciwko Markowi T. – przedsiębiorcy, którego firma wygrywała miejskie przetargi, a który wcześniej był zatrudniony w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Mężczyzna został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw.

– Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce w dniu 30 lipca 2020 roku zakończyła śledztwo przeciwko Markowi T., kierując przeciwko wymienionemu akt oskarżenia – dowiedzieliśmy się od rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbiety Łukasiewicz.

Marek T. został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw z art. 297 § 1 k.k.

– Wszystkie zarzucane oskarżonemu czyny polegały na przekładaniu przez niego w okresie od sierpnia do listopada 2019 roku w ramach postępowań przetargowych organizowanych przez miasto Ostrołęka nierzetelnych pisemnych oświadczeń o spełnieniu warunków do udziału oraz brak przesłanek do wykluczenia go od udziału w tych postępowaniach przetargowych, w celu uzyskania zamówień publicznych – dodaje pani rzecznik.

O sprawie pisaliśmy nie raz. Afera wybuchła na początku 2020 roku. Na Marku T. ciążył wyrok – miał on go wykluczać z postępowania przetargowego. Ten fakt nie przeszkadzał mu składać oświadczenia, z którego wynikało, że jego przedsiębiorstwo może startować w przetargach miejskich. I je nawet wygrywało. Pisaliśmy o tym jako pierwsi TUTAJ.

O sprawie zrobiło się głośno, a prezydent Ostrołęki złożył zawiadomienie do prokuratury „możliwość popełnienia przestępstwa, związanego z nieprawidłowościami w prowadzonym postępowaniu przetargowym przez osobę prowadzącą przedsiębiorstwo”.

Dodajmy, że Marek T. wcześniej był zatrudniony w Urzędzie Miasta Ostrołęki przez prezydenta Łukasza Kulika. Od początku fakt jego zatrudnienia był szeroko komentowany i krytykowany, ponieważ znane były jego problemy z prawem. A w ratuszu miał dostęp do ważnej dokumentacji związanej z miejskimi inwestycjami, m.in. do specyfikacji istotnych warunków zamówień, pozwoleń na budowę, projektów budowlanych, opinii i ekspertyz, umów z wykonawcami, protokołów odbioru, faktur itp.

Pokłosiem zatrudnienia Marka T. w Urzędzie Miasta Ostrołęki i wspomnianych nieprawidłowości w przetargu są i problemy z prawem prezydenta Łukasza Kulika. Usłyszał on zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Więcej na ten temat tutaj:

3 3 głosów
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kiedy ?

A kiedy miasto zrobi coś z tym białym pustym budynkiem który widać na miniaturce ?

gosc

A czy budynek należy do miasta?

l4?

„Kiedy”
Jesteś chory/chora?

Ostrołęczanin

A o sprawie „biznesmena” od starego basenu jakoś nic nie piszecie? A o szczegółach akcji CBA w Ostrołęce też cisza? Pokazujecie fakty, czy kreujecie rzeczywistość taką, jaka jest dla Was wygodna? 😁😁😁

Polak

Najlepiej nie czytać tego „portalu” i się nie denerwować tak jak TVpis 🙂
To jest portal dla „lepszych” czytaj sprawiedliwych ludzi 🙂

Tom

Czytaj urbanowskie NIE, Wybiórczą i mo,to cię oświeci

Mieszkaniec

To wchodź na MO tam są same dobre wiadomości o super władzy Ostrołęki.

Max

Przenies się na mo, tam znajdziesz „prawdę”, np. łgarz Jan Kowalski z Ostrołęki po raz setny napisze kłamstwo , że były prezydent pozwał kogoś za słowo „małostkowy”. I ty pewnie uwierzysz, bo naczelny tego szmat….to pewnie dla ciebie wzór obiektywnego dziennikarstwa

Rafa

Na mo pewnie napiszą, że prezydent Łukasz K prawie nie znał Marka T