Osiedle Wojciechowice ma nową radę. Prezydent mocno spóźniony

Długo musieli czekać mieszkańcy osiedla Wojciechowice na spotkanie z prezydentem. Wszystko z powodu trwającej bardzo długo sesji Rady Miasta.

W czwartek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce odbyło się zebranie wyborcze osiedla Wojciechowice.

Podstawowym jego założeniem było wybranie nowej rady osiedla. Mieszkańcy z pewnością liczyli też na spotkanie z władzami Ostrołęki. Musieli jednak uzbroić się w cierpliwość – trwała sesja Rady Miasta i prezydent Łukasz Kulik dotarł na zebranie z ponad 1,5-godzinnym poślizgiem.

W międzyczasie były przewodniczący rady osiedla Sławomir Chludziński przedstawił sprawozdanie za ostatni rok, a radna Grażyna Sosnowska opowiedziała o inwestycjach, które zostały zrealizowane w ostatniej kadencji samorządu oraz o tych rozpoczętych. Wspomniała również o składanych interpelacjach w sprawach osiedla.

Mieszkańcy pytali prezydenta m.in. o remont ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich, a także o rozwiązanie problemu pylenia z hałdy popiołów. Jeśli chodzi o budowę wspomnianej ulicy, to Łukasz Kulik zapowiedział, że miasto ma w planach wykonanie tej inwestycji.

Przewodniczącą rady osiedla została Ewa Duszak, a jej zastępcą Dariusz Mielnicki. Na przewodniczącą zarządu osiedla wybrano Magdalenę Mielnicką, jej zastępcą została Bogumiła Szaniawska, a skład zarządu uzupełniła Edyta Załęska.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Nie byłoby opóźnienia gdyby nie ciągle pytania radnego malowanego dobrze wiedzieli że są wybory do rady osiedla bardzo dużo ludzi się zdenerwowało i wyszło tak się traktuje ludzi w Wojciechowicach