Osiedle Wojciechowice ma nową radę. Prezydent mocno spóźniony

Długo musieli czekać mieszkańcy osiedla Wojciechowice na spotkanie z prezydentem. Wszystko z powodu trwającej bardzo długo sesji Rady Miasta.

W czwartek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce odbyło się zebranie wyborcze osiedla Wojciechowice.

Podstawowym jego założeniem było wybranie nowej rady osiedla. Mieszkańcy z pewnością liczyli też na spotkanie z władzami Ostrołęki. Musieli jednak uzbroić się w cierpliwość – trwała sesja Rady Miasta i prezydent Łukasz Kulik dotarł na zebranie z ponad 1,5-godzinnym poślizgiem.

W międzyczasie były przewodniczący rady osiedla Sławomir Chludziński przedstawił sprawozdanie za ostatni rok, a radna Grażyna Sosnowska opowiedziała o inwestycjach, które zostały zrealizowane w ostatniej kadencji samorządu oraz o tych rozpoczętych. Wspomniała również o składanych interpelacjach w sprawach osiedla.

Mieszkańcy pytali prezydenta m.in. o remont ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich, a także o rozwiązanie problemu pylenia z hałdy popiołów. Jeśli chodzi o budowę wspomnianej ulicy, to Łukasz Kulik zapowiedział, że miasto ma w planach wykonanie tej inwestycji.

Przewodniczącą rady osiedla została Ewa Duszak, a jej zastępcą Dariusz Mielnicki. Na przewodniczącą zarządu osiedla wybrano Magdalenę Mielnicką, jej zastępcą została Bogumiła Szaniawska, a skład zarządu uzupełniła Edyta Załęska.

najnowszy najstarszy oceniany
Gość
Gość
Gość

Nie byłoby opóźnienia gdyby nie ciągle pytania radnego malowanego dobrze wiedzieli że są wybory do rady osiedla bardzo dużo ludzi się zdenerwowało i wyszło tak się traktuje ludzi w Wojciechowicach