Osiedle Witosa prosi o budki i karmniki dla ptaków

O postawienie budek lęgowych i karmników dla ptaków wnioskuje rada osiedla Witosa. Mieszkańcy znaleźli odpowiednie miejsca i poprosili o pomoc Urząd Miasta Ostrołęki.

Rada osiedla Witosa – jak czytamy w piśmie jej przewodniczącej Joanny Kamińskiej – zwróciła się z prośbą do ratusza o „stworzenie na terenie osiedla bezpiecznych siedlisk dla ptaków gatunków już zasiedlających przestrzeń miejską, jak i reaktywację tych miejsc”.

Jak wynika z obserwacji mieszkańców, na terenie osiedla pojawiają się jerzyki, pliszki, zięby, kosy, muchołówki, kopciuszki, krogulce, dzięcioły i sikorki. Ptactwa tam więc sporo.

Przewodnicząca zaproponowała też miejsce, gdzie budki i karmniki mogłyby się znaleźć: mowa o „lasku” przy ul. Celnej i bloku Spółdzielni Mieszkaniowej Strażak.

Prezydent Łukasz Kulik zadeklarował „chęć współpracy” w tym temacie. Szczególną uwagę zwrócił na opiekę nad jerzykami – pożytecznymi na terenie miasta. Ratusz ma zamiar przeprowadzić akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków, ale w 2021 roku – wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi.