Orz Goworowo wygrywa ze Świtem Baranowo. Incydent na trybunach, wzywano policję

W niedzielnym (4 października) meczu B-klasy grający u siebie Orz Goworowo wygrał ze Świtem Baranowo. Podczas spotkania doszło do incydentu na trybunach – kibice gospodarzy zachowywali się wulgarnie wobec przyjezdnych. Potrzebna była pomoc policji.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Orz Goworowa. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 41. minucie. Orz Goworowo strzelił z rzutu rożnego. W drugiej połowie Świtowi Baranowo udało się wyrównać. Przyjezdni zaczęli dominować na boisku, dobrych sytuacji nie brakowało. Ale to nie oni cieszyli się z drugiego gola. Pod koniec meczu to Orz strzelił zwycięską bramkę (obszerna relacja ze spotkania na końcu artykułu).

Wydarzenia na boisku zeszły nieco na dalszy plan przez to, co działo się na trybunach. Zwłaszcza w przerwie. Wówczas jeden z kibiców Orz Goworowo rzucił w fana baranowskiej ekipy puszką po napoju. Goworowscy kibice wyzywali też dopingujących Świt Baranowo. Wezwano policję, aby pilnowała porządku i bezpieczeństwa kibiców Świtu. Na Facebooku przyjezdnych tak skomentowano te nieprzyjemne zajścia:

„Warto dodać o chamskim i prostackim zachowaniu kibiców (zbyt duże słowo) Goworowa. W przerwie spotkania zaczęli oni wyzywać kibiców Świtu. Jeden z kiboli Orz-a rzucił puszką w naszego fana. Interweniowała policja. Po meczu patrol policyjny eskortował autobus z piłkarzami i kibicami Świtu do Baranowa.”

7 kolejka B-klasa, grupa: Ostrołęka
Orz Goworowo – Świt Baranowo 2:1 (1:0) Cezary Gęsich, Jakub Grabowski – Wojciech Gąska (as. Grzegorz Bieńkowski)