Orszaku Trzech Króli 2021 w Ostrołęce nie było, ale była uroczysta msza (zdjęcia)

Niestety, ze względu na pandemię organizacja w tym roku Orszaku Trzech Króli 2021 w Ostrołęce nie wchodziła w grę. Organizatorzy ulicznych jasełek oraz duchowni zaprosili jednak ostrołęczan na uroczystą mszę.

Przyzwyczailiśmy się, że 6 stycznia na ulicach Ostrołęki wygląda inaczej. Orszak Trzech Króli na trwałe bowiem wpisał się w kalendarz wydarzeń religijnych miasta. Przez pandemię nie było jednak ulicznych jasełek, które zawsze rozpoczynały się przed kościołem pw. Zbawiciela Świata, a kończyły – tak było w poprzednim roku – przed kościołem farnym.

Pełna celebracja Święta Trzech Króli przeniosła się więc do świątyni. Mszę w intencji uczestników i organizatorów dotychczasowych orszaków odprawiono w kościele farnym, w środę 6 stycznia. Przewodniczył jej biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Były też akcenty orszakowe: przy ołtarzu postawiono sztandary, jeden zawieszono na ambonie.

Na koniec nabożeństwa śpiewano kolędy, a organizatorzy Orszaku Trzech Króli rozdawali dzieciom papierowe korony – obowiązkowy atrybut każdego orszaku 6 stycznia – oraz cukierki.

Miejmy nadzieję, że za rok święto to będzie wyglądało zupełnie inaczej!