OPK bogatsze m.in. o pług i kosiarkę. Przedsmak zmian – czy na lepsze?

Od 1 sierpnia do OPK w Ostrołęce trafi nowy sprzęt. To efekt zmian, które zarządził prezydent miasta Łukasz Kulik. Czy wyjdą spółce i ostrołęczanom na dobre? Przekonamy się zapewne już wkrótce.

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne to miejska spółka, której – jak do tej pory – głównym zadaniem było odbieranie śmieci od ostrołęczan. Zajmuje się ona również utrzymaniem czystości i porządku w mieście.

Wkrótce dojdą jej jednak nowe obowiązki – tak zapowiedział prezydent Kulik w odpowiedzi na interpelację radnego Jacka Łuby. Chodzi mianowicie o bieżące utrzymanie i konserwację zielni miejskiej, którym do tej pory zajmował się MZOS-TiIT.

Prezydent właśnie wydał zarządzenie, na mocy którego OPK przekazano sprzęt potrzebny do wykonywania nowych zadań. Na liście jest 28 pozycji, wartych łącznie prawie 370 tys. zł netto. OPK dostanie więc m.in. ciągnik, samochody (renault master i dwa FS Lublin), przyczepy, kosiarki, traktorki-kosiarki, pługi, zbieracz trawy i liści czy roztrząsacz obornika. OPK ma zajmować się zielenią od początku sierpnia.

Miejmy nadzieję, że OPK jest przygotowane na nowe wyzwania i wywiąże się z nich dobrze. W końcu w tym roku wielu ostrołęczan miało sporo zastrzeżeń co do dbania o miejską zieleń, o czym pisaliśmy już nie raz…

OPK w przygotowaniu do nowych obowiązków pewnie nie pomagają częste zmiany personalne na stanowisku prezesa spółki. W 2019 roku mieliśmy kilka takich roszad: ostatnią jest ta z lipca, kiedy to poprzedniego prezesa Jacka Merksa zastąpił Zbigniew Koronka.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
komisarz

Rozstrząsacz na bema

zainteresowany

Na pewno tego sprzętu będzie za mało ,ciekawe kto dostarczy następne sprzęty własna firma prezydenta czy kolegi.
Bo pewnie po to zmieniono firmę obsługującą zieleń miejską.

gosc

Lepiej było jak kupowano w jednej słusznej z Rzekunia 🙂

Edgar

Niedługo wyczyszczą Ostrołękę porządnie i będzie miło i czysto

ewendlinkanatraktory

Ciekawe, czy śmieciowa panna – ewendlinka ma prawo jazdy

Zzżzżzzz

Dla koleżanki kamerki szykują ekstra brykę
….. taczkę

Kasia

Jestem tu pierwszy raz i nie dziwię się, że tworca portalu musiał szukać pracy w Urzędzie Marszalkowskim.