Operalia: „Straszny dwór” na koniec festiwalu (zdjęcia i wideo)

Aż żal, że to już koniec – powiedział dyrektor artystyczny Ostrołęckich Operaliów 2019 Jakub Milewski. I trudno się z nim nie zgodzić. Pożegnanie z festiwalem było jednak piękne – w niedzielę 8 września wystawiono „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w hali im. A. Gołasia.

Na finał Operaliów 2019 w Ostrołęce przyszło wiele osób. I nic dziwnego – festiwal, choć do dopiero jego czwarta edycja, to już ma swoją renomę. Publiczność pewnie też skusiła sama możliwość obejrzenia i wysłuchania opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. Zdecydowano się wziąć na warsztat właśnie ją ze względu 200. rocznicę urodzin ojca polskiej opery.

Nie była to jednak cała opera Moniuszki. Pokazano jej fragmenty – resztę fabuły dopowiedział narrator, którym był reżyser spektaklu Ryszard Cieśla.

Przyjeżdżamy z jego najpiękniejszą operą – powiedział Ryszard Cieśla.

Zaśpiewali: Jakub Milewski (Miecznik), Anna Farysej (Hanna), Agata Rumińska (Jadwiga), Emil Ławecki (Stefan), Antoni Olszewski (Zbigniew), Karol Skwara (Skołuba), Jacek Ornafa (Damazy), Jakub Szcześniak (Maciej), Bernadetta Grabias (Cześnikowa), Agnieszka Banach (Marta), Edwin Nowak-Grelow (Grześ). 

Zagrała dla ostrołęczan za to Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Janusza Przybylskiego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara

Jak to dobrze, że z Ostrołęki wychodzą w świat takie talenty jak Jakub Milewski i że nie zapominają o swoim mieście. Obrazy pięknie zastąpiły scenografię. Płocka orkiestra jak zwykle – wspaniała. Głosy na najwyższym poziomie, koloraturowy śpiew Anny Farysej (Hanny) wprost nie do zapomnienia. Kostiumy z Teatru Wielkiego – piękne, zachwycające bogactwem. Libretto, co prawda częściowo zapożyczone od Fredry, ale cudowna muzyka to wyrównuje. Czegóż chcieć więcej? No, może klimatyzacji i sali z prawdziwego zdarzenia. Dziękuję wykonawcom i organizatorom. Pozdrawiam.

Fredi

Komentarz tak profesjonalny jakby sam Jakub napisał 🙂

Barbara

Fredi – zabawny komentarz, znam w naszym mieście mnóstwo miłośników opery znacznie bardziej elokwentnych i przygotowanych merytorycznie ode mnie, i wcale nie myślę o Panu Jakubie. Nie doceniasz mieszkańców Ostrołęki. Pozdrawiam.