Operalia Ostrołęka: wejście na koncert tylko z oświadczeniem

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna nieco zmieniła też i podejście organizatorów Festiwalu Ostrołęckie Operalia. Na finałowy koncert zostaniemy wpuszczeni, jeśli przedstawimy wypełnione oświadczenie w sprawie COVID-19.

„W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną, wejście na teren Wydarzenia „Zakochani w operetce” – widowisko w dniu 6 września, które odbędzie się w Hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, możliwe będzie wyłącznie po złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik według swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-COV-2, w ciągu 14 ostatnich dni nie przebywał w otoczeniu osoby zakażonej oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Oznacza to, że stosowne oświadczenie trzeba samodzielnie wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć przed koncertem w wyznaczonym miejscu. Można je będzie móc wypełnić też i przed koncertem (ale tylko własnym długopisem), ale wpuszczani w pierwszej kolejności będą widzowie z gotowymi dokumentami. Oświadczenie, o którym mowa w komunikacie, pobierzecie stąd:

To jednak nie wszystko:

„Informujemy, iż ilość miejsc jest ograniczona (około 500 miejsc). Pierwszeństwo wejścia na teren wydarzenia będą miały osoby, które przekażą gotowe, wypełnione i podpisane oświadczenie wraz z klauzulą RODO organizatorowi przy wejściu, a następnie przejdą kontrolę sanitarną w tym pomiar temperatury i dezynfekcję rąk, a także będą przestrzegały obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, chusty bądź przyłbicy (we własnym zakresie) podczas całego wydarzenia (od wejścia do miejsca Wydarzenia, aż do jego opuszczenia). W innym przypadku organizator bądź osoba upoważniona przez organizatora może odmówić wstępu na teren wydarzenia lub prosić o opuszczenie miejsca w trakcie trwania wydarzenia.”

Informację o kolejnych koncertach w ramach festiwalu znajdziecie TUTAJ.

A tak było podczas wcześniejszych koncertów w ramach Ostrołęckich Operaliów: