Operalia Ostrołęka: niedzielny koncert przeniesiony w inne miejsce

Brzydka pogoda (deszcz, prognozowane burze z gradem) nieco pokrzyżowały plany organizatorom Festiwalu Ostrołęckie Operalia. Koncert, który miał się odbyć na powietrzu, będzie mieć miejsce w Ostrołęckim Centrum Kultury.

„Nie kochać w taką noc…” – ten koncert w ramach Ostrołęckich Operaliów nie obędzie się w niedzielę 30 sierpnia na placu przy Kupcu, a w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wydarzenie przeniesiono z powodu brzydkiej, deszczowej pogody. Zmieniła się też godzina jego rozpoczęcia – muzyka wypełni salę widowiskową OCK od 19.45.

Warto jednak nie przyjść na ostatnią chwilę. Ilość miejsc jest bowiem ograniczona – wszystko ze względu na panującą pandemię koronawirusa. W sali może być zajęte co drugie miejsce siedzące, jest też obowiązek zakrywania ust i nosa.

– Pracujemy nad tym, aby koncert mogła zobaczyć większa ilość osób, zatem zapraszamy do obserwowania profilu Miasta Ostrołęki na Facebooku, gdzie najprawdopodobniej będzie dostępna transmisja online z koncertu – poinformował Jakub Milewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Poniżej zapowiedź koncertu „Nie kochać w taką noc…”:

„Niektórzy twierdzą, że „Nie kochać w taką noc…” to po prostu grzech. W niedzielne popołudnie w Lelisie i tego samego wieczora w Ostrołęce przekonywać do tego będą wyjątkowi artyści. Gwiazdą koncertu będzie polski aktor teatralny i telewizyjny KACPER KUSZEWSKI znany z licznych ról, m.in. Marka Mostowiaka w serialu „M jak Miłość”, ale również juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, a także soliści polskich i międzynarodowych scen operowych: Justyna Sławiec-Korzeń (sopran) i Jakub Milewski (baryton). Podczas koncertu usłyszymy przeboje „Lubię wracać, tam gdzie byłem…”, „Moja matko ja wiem…”, ale też hity operetkowe i musicalowe. Solistom towarzyszyć będzie Zespół Strauss Ensemble, a koncert poprowadzi Artur Jaroń.”

Dodajmy, że muzyków posłuchać będzie można w niedzielę i w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie – początek o godz. 16.00.