Operalia Ostrołęka 2020: przyjadą aktorzy z „M jak miłość”

Z powodu pandemii koronawirusa wiele przedsięwzięć, imprez masowych jest odwoływanych. Nie jest jednak zagrożona przyszłość V Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia 2020. Rozpocznie się od pod koniec sierpnia.

O szczegółach koncertu otwierającego Festiwal poinformował jego dyrektor artystyczny Jakub Milewski.

Koncert galowy „Film&Classic” na otwarcie Festiwalu odbędzie się 28 sierpnia – tradycyjnie na Fortach Bema (chyba, że pogoda nie dopisze, wtedy impreza przeniesie się do hali im. Gołasia). Rozpocznie się o godz. 19.30. Wystąpią dla ostrołęczan: Anna Lasota (sopran), Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz Jakub Milewski (baryton).

Oczywiście będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, m.in. ograniczona liczba widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia w związku z Operaliami jest bezpłatny. Do Ostrołęki w ramach Festiwalu przyjadą m.in. znany z roli Marka Mostowiaka Kacper Kuszewski czy Teresa Lipowska, również znana z serialu „M jak miłość”, oraz jeden z najwybitniejszych polskich tenorów Bogusław Morka.

Poniżej szczegóły i zaproszenie na Festiwal Ostrołęckie Operalia:

„OPERALIA na PIĄTKĘ! Jubileuszowa edycja Festiwalu z udziałem GWIAZD! Choć trudno jest oceniać Festiwal przed jego rozpoczęciem, to w tym roku PIĄTE Operalia świętować będziemy podczas PIĘCIU specjalnie przygotowanych wydarzeń, wierząc, że ich realizacja przez naszych melomanów zostanie oceniona na prawdziwą PIĄTKĘ, a może nawet z plusem! Przed nami wyjątkowy, mały jubileusz Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”, który przyszło nam świętować w tak trudnym dla świata kultury czasie. Dzięki prężnej działalności Dyrektora artystycznego Festiwalu Jakuba Milewskiego i Towarzystwa Muzycznego im. Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce, które jest organizatorem Festiwalu, a także licznych partnerów i sponsorów wydarzenia, już po raz kolejny społeczność Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego będzie mogła skorzystać z wyjątkowych koncertów muzyki klasycznej, operetkowej, musicalowej i filmowej. Nasze wydarzenia nie mogłyby dojść do skutku, gdyby nie stała już współpraca m.in. z Urzędem Miasta Ostrołęki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Fundacją PZU, Starostwem Powiatowym w Ostrołęce, a także partnerami: Ostrołęckim Centrum Kultury, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury, czy Gminą Lelis.”

Koncert galowy FILM and CLASSIC

28 sierpnia, 19:30 – Forty Bema w Ostrołęce (w razie niepogody koncert odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia)

Kto z Państwa nie pamięta takich melodii jak „Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i Mieczem”, czy kultowej piosenki z serialu „Na dobre i na złe”. Te i wiele innych wspaniałych utworów zabrzmi podczas wyjątkowego koncertu FILM&CLASSIC w dodatku pod dyrekcją samego kompozytora tychże tematów filmowych – KRZESIMIRA DĘBSKIEGO. Na scenie zobaczymy: Annę Lasotę (sopran) – solistkę polskich scen operowych i musicalowych, znaną z największych koncertów muzyki filmowej w Polsce, a także dyrektora artystycznego Festiwalu – Jakuba Milewskiego (baryton). Orkiestrę Festiwalową
poprowadzi Krzesimir Dębski.

NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC…

30 sierpnia, 16:00 – Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie
30 sierpnia, 19:30 – Scena przy DH Kupiec w Ostrołęce

Niektórzy twierdzą, że „Nie kochać w taką noc…” to po prostu grzech. W niedzielne popołudnie w Lelisie i tego samego wieczora w Ostrołęce przekonywać do tego będą wyjątkowi artyści. Gwiazdą koncertu będzie polski aktor teatralny i telewizyjny KACPER KUSZEWSKI znany z licznych ról, m.in. Marka Mostowiaka w serialu „M jak Miłość”, ale również juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, a także soliści polskich i międzynarodowych scen operowych: Justyna Sławiec-Korzeń (sopran) i Jakub Milewski (baryton). Podczas koncertu usłyszymy przeboje „Lubię wracać, tam gdzie byłem…”, „Moja matko ja wiem…”, ale też hity operetkowe i musicalowe. Solistom towarzyszyć będzie Zespół Strauss Ensemble, a koncert poprowadzi Artur Jaroń.

TYLKO MI CIEBIE MAMO…

4 września, 19:30 – Scena przy DH Kupiec w Ostrołęce

Od tego wszystko się zaczęło… „Tylko mi Ciebie Mamo…” to udoskonalona forma koncertu „Nasza Niepodległa”, który pięć lat temu otworzył pierwszy Festiwal „Ostrołęckie Operalia”. Usłyszymy takie utwory jak: „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „O mój rozmarynie”, czy „Tam na błoniu błyszczy
kwiecie” w wykonaniu Orkiestry Festiwalowej, a także Justyny Reczeniedi (sopran) i Jakuba Milewskiego (baryton). Narrację podczas koncertu poprowadzi wspaniała polska aktorka – TERESA LIPOWSKA.

ZAKOCHANI W OPERETCE

6 września, 19:30 – Hala widowiskowo-sportowa im. A. Gołasia

Widowisko jubileuszowe Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Operetka to bajka dla dorosłych, ale też wspaniała forma oderwania się od często szarej codzienności. Dawkę niezwykłej energii pełnej barw, humoru i uśmiechu na finał dostarczą wyjątkowi wykonawcy związani z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, a na co dzień artyści scen w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Zobaczymy roztańczone, pełne kolorowych kostiumów widowisko z udziałem m.in. Iwony Sochy (sopran), Anny Lasoty (sopran), Jakuba Oczkowskiego (tenor) i Jakuba Milewskiego (baryton). Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najwybitniejszych polskich tenorów – BOGUSŁAW MORKA. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra i Balet Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Mieczysława Smydy, a widowisko poprowadzi Łukasz Lech.


UWAGA! W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, informujemy iż Ilość miejsc siedzących jest ograniczona, a wstęp na teren wydarzenia ograniczony ilością osób. Wszystkich widzów przebywających na terenie każdego wydarzenia obowiązują ogólne zasady sanitarne, w tym dezynfekcja rąk przy wejściu i obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczki, chusty bądź przyłbice we własnym zakresie). Uczestnik wydarzenia wyraża zgodę na pomiar temperatury i przekazanie oświadczenia o swoim aktualnym stanie zdrowia. W innym przypadku organizator bądź osoba upoważniona przez organizatora może odmówić wstępu na teren wydarzenia.

A tak było rok tomu na Ostrołęckich Operaliach: