Operalia Ostrołęka 2019: przed nami finał! Na koniec Kiepura i „Straszny dwór”

Zbliżający się weekend to pożegnanie z Festiwalem Muzycznym Ostrołęckie Operalia 2019. Końcówka tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego zapowiada się jednak nader interesująco.

Powoli żegnamy się z operą i muzyką poważną serwowaną nam podczas Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia. Za nami już kilka koncertów, przed nami jeszcze dwa wydarzenia: „Uśmiechnij się z Kiepurą” i skrócona wersja opery „Straszny dwór”.

Tak jak na poprzednie, tak i na ostatnie koncerty wstęp jest wolny.

06.09.2019 r. (godz. 18:30)
scena przy Kupcu w Ostrołęce

UŚMIECHNIJ SIĘ Z KIEPURĄ

Wyjątkowy plenerowy spektakl muzyczny, który przeniesie widzów w czasy sławnego śpiewaka i jego, niemal tak samo słynnej, żony – Marty Eggerth. Sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej 
i bardzo popularnej w swojej epoce pary dostarczą widzom dużej dawki humoru.

Historię małżeństwa poznamy dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety Kiepurów. Podczas wydarzenia usłyszymy największe szlagiery z repertuaru samego śpiewaka, ale także wiele pięknych i ponadczasowych utworów z dwudziestolecia międzywojennego.

Postać Jana Kiepury będzie kreował Jakub Oczkowski (tenor), jako Martę Eggerth zobaczymy Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran), Eugeniusza Bodo zaś zagra Jakub Milewski (baryton). Podczas wieczoru wystąpi Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.


08.09.2019 r. (godz. 19:00)
hala widowiskowo-sportowa im. A. Gołasia w Ostrołęce

STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki

Na zakończenie festiwalu czeka nas prawdziwy rarytas – wersja kostiumowa opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, w której wezmą udział soliści, narrator, chór oraz orkiestra symfoniczna. Spektaklem finałowym upamiętniona zostanie 200. rocznica urodzin wybitnego kompozytora nazywanego ojcem polskiej opery,  a na scenie pojawi się blisko 70 artystów. Będzie to skrócona wersja opery w wersji inscenizowanej.

Soliści: 

Jakub Milewski – Miecznik  
Anna Farysej – Hanna
Agata Rumińska – Jadwiga
Emil Ławecki – Stefan
Antoni Olszewski – Zbigniew
Karol Skwara – Skołuba
Jacek Ornafa – Damazy
Jakub Szcześniak – Maciej
Bernadetta Grabias – Cześnikowa
Agnieszka Banach – Marta
Edwin Nowak-Grelow – Grześ 

Wystąpią Płocka Orkiestra Symfoniczna i chór pod dyrekcją Maestro Janusza Przybylskiego 

inscenizacja i narracja: Ryszard Cieśla