Operalia Ostrołęka 2019: po muzyce włoskiej czas na nowe koncerty

Ostrołęckie Operalia 2019 rozpoczęte, czas więc na kolejne muzyczne atrakcje z nimi związane. Kolejne spotkania z operą i muzyką poważną – już niebawem. I nie tylko w Ostrołęce.

Ostrołęckie Operalia 2019 rozpoczęły się w niedzielę 25 sierpnia na Frotach Bema koncertem Bella Italia. Oczywiście to nie jedyny koncert w ramach tego festiwalu. Oto, co nas czeka w najbliższych dniach:

Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej

  • piątek, 30.08.2019 r. (godz. 19.00)
  • Ostrołęka, dziedziniec Muzeum Kultury Kurpiowskiej

W niepowtarzalnej scenerii Muzeum Kultury Kurpiowskiej zabrzmiąpopularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in.: „Ten zegar stary”, „Gdybym był bogaczem”, 
„O sole mio”, „Tak całkiem bez dziewczątek”. 

W koncercie wystąpi doborowa obsada młodej sceny wokalnej: Łukasz Gaj (tenor) – solista m.in. Opery Wrocławskiej i Opery Krakowskiej, Jakub Milewski (baryton) – solista współpracujący m.in. z Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie, dyrektor artystyczny Festiwalu „Ostrołęckie Operalia”, Piotr Lempa (bas), który regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech.

Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski. Koncert poprowadzi znany prezenter radiowy i telewizyjny – Ryszard Rembiszewski

Pokochaj mnie…

  • sobota, 31. 08. 2019 r. (godz. 16.00)
  • Lelis, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48
  • sobota, 31.08.2019 r. (godz. 19.00)
  • Olszewo-Borki, GOK, ul. W. Broniewskiego 19

Przepiękny kameralny koncert z udziałem Olgi Bończyk i Jakuba Milewskiego z towarzyszeniem Artura Jaronia (fortepian) i Ludmiły Borowiec-Witek (skrzypce). Najpiękniejsze utwory z polskiego i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej w wykonaniu Olgi Bończyk, aktorki o wielkiej wrażliwości muzycznej, której będzie partnerował Jakub Milewski, śpiewak o silnej i frapującej barwie głosu.

Występ artystów gwarantuje niepowtarzalną atmosferę. Podczas koncertu nie zabraknie utworów o miłości, w tym walca z filmu „Noce i dnie”, który artyści wykonają, wspólnie śpiewając „Pokochaj mnie…”.