Olszewo-Borki. Młodzi fotografowie odczarowali tryb M

W listopadzie zakończył się pierwszy cykl warsztatów fotograficznych, które przeprowadzone były w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszewie-Borkach. Teraz przyszedł czas na ich podsumowanie.

Warsztaty fotograficzne w Olszewie-Borkach trwały pięć miesięcy. Prowadziła je Anna Suchcicka. Tematów było sporo… Było o rodzajach aparatów i obiektywów, fotografii studyjnej, plenerowej, przyrodniczej, reportażowej, a nawet modowej, historii fotografii, portretach, poprawnym ustawieniu parametrów sprzętu.

„Uczestnicy mieli liczne okazje do wypróbowania swojej świeżo zdobytej wiedzy w rożnych warunkach (reportaż, studio, noc) oraz testowania niestandardowych ustawień aparatu, m.in. fotografowania teleobiektywem, na statywie, z długim czasem i przy użyciu lamp studyjnych. Celem prowadzącej, fotografki Anny Suchcickiej, było „odczarowanie” trybu M (manualnego) i sprawienie, by młodzi pasjonaci fotografii robili zdjęcia jak najbardziej świadomie. Czy to założenie się udało? Miejmy nadzieję, że tak, i za jakiś czas objawi się kilka fotograficznych talentów w naszej gminie.” – czytamy w podsumowaniu warsztatów.

Więcej zdjęć na Facebooku GOK w Olszewie-Borkach: