Olimpiada Wiedzy o Prawie ruszyła. W eliminacjach uczniowie II SLO i II LO

20 listopada w całym kraju ruszyły eliminacje szkolne XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Do Olimpiady z terenu województwa mazowieckiego zgłosiło się 224 uczestników, w tym ze szkół z Ostrołęki.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 1300 uczniów z 197 szkół licealnych naszego kraju. Liczba uczestników i szkół biorących udział zmniejszyła się o 584 uczniów i 31 szkół w porównaniu z rokiem ubiegłym – przez COVID-19. Do Olimpiady z terenu województwa mazowieckiego zgłosiło się 224 uczestników z 33 szkół, także z Ostrołęki – z II SLO i II LO.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowało się 308 uczniów ze 139 szkół licealnych (50 uczniów z 25 szkół licealnych Mazowsza). Eliminacje okręgowe odbędą się 27 lutego 2021 r., a eliminacje centralne dnia 27 marca 2020 r. 

Eliminacje okręgowe uczniów ze szkół mazowieckich odbędą się w siedzibie XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie.

Patronat organizacyjny nad Olimpiadą objęli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie oraz Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jej finaliści i laureaci będą przyjmowani poza postępowaniem kwalifikacyjnym na 12 uczelni wyższych. Olimpiada posiada 15 patronatów honorowych instytucji sądowniczych i centralnych.