Ola Jadczak: Siatkówka to „partnerka” na całe życie

Aleksandra Jadczak z Nike Ostrołęka opowiedziała nam o swojej miłości do siatkówki.

Jak się zaczęła twoja przygoda z siatkówką?

Wszystko zaczęło się od mojej siostry, która również grała w siatkówkę. Chodziłam na jej mecze, obserwowałam. Z każdym dniem coraz bardziej mi się to podobało. Chciałam spróbować swoich sił, więc zaczęłam chodzić na Akademię siatkówki, gdzie trenowałam przez trzech lata. W dalszym ciągu trenuję, udoskonalając swoje umiejętności.

Dobrze znamy twoją siostrę Klaudię Jadczak, która jeszcze dwa sezony temu grała w lll lidze seniorek. Cieszymy się, że miałaś od kogo brać przykład. Czy od zawsze wiedziałaś, że siatkówka to ta dyscyplina sportu, którą chcesz uprawiać?

Tak. Od samego początku pomiędzy mną a siatkówką coś zaiskrzyło. Wtedy już wiedziałam, że jest to „partnerka” na całe życie.

Jakie są twoje największe osiągnięcia?

Drugie miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w kategorii młodziczek w sezonie 2015/2016 oraz drugie miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w kategorii seniorek w sezonie 2017/2018.

fot. Archiwum

Oprócz ligi kadetek grasz również w zespole seniorskim, jakie widzisz różnice między tymi dwoma ligami?

Cieszę się, że trenerzy dali mi szansę pokazania się na parkiecie ligi seniorek, dzięki temu mam możliwość grania z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, nabierając doświadczenia. Na temat różnic pomiędzy ligą seniorek a ligą kadetek nie będę się wypowiadać. Kibice oceniają, a wyniki mówią same za siebie.

Wasze coroczne awanse do finału o drugą ligę tłumaczą nam jak mały krok dzieli Ostrołękę od ponownego zawitania na parkiety drugiej ligi kobiet. Jak twoim zdaniem skończy się tym razem sezon seniorek? Będzie awans?

Siatkówka jest grą błędów, kto popełnia ich mniej, ten wygrywa. Mam nadzieję, że tą drużyną będziemy my i uda nam się awansować.

Jesteś już w liceum: powiedz czy masz już jakieś plany związane z siatkówką po skończeniu szkoły?

Za wcześnie na takie plany. Jednak mam pewność, że siatkówka zawsze będzie odgrywała ważną rolę w moim życiu.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy, aby ta pasja nigdy cię nie opuściła.