Ola i Zuzanna dały radę! Brawo dla uczennic II LO w Ostrołęce

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, Aleksandra Krawczyk i Zuzanna Piekarska, świetnie sobie poradziły w finale konkursu „Czas na Twój głos!”

Finał konkursu odbył się 4 grudnia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wyzwanie było następujące: trzeba było wystąpić przed wszystkimi na auli UW i zaprezentować stanowisko w sprawie wprowadzenia przymusu wyborczego.

Uczennice II LO w Ostrołęce z klasy IIB Aleksandra Krawczyk i Zuzanna Piekarska pokonały zespoły z takich uznanych ogólniaków w Warszawie jak te im. Batorego, Czackiego, Władysława IV czy Staszica. Ich wystąpienie dało im wyróżnienie (wyróżnienie otrzymała też drużyna z LO w Kielcach). Konkurs zwyciężyli uczniowie z LO im. Lelewela w Warszawie (drugich i trzecich miejsc nie przyznawano).

Ola i Zuzanna otrzymały dyplomy od zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich dr Anny Machińskiej i prof. Marka Zubika, dotychczasowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Dostały także nagrody.

Opiekunem dziewczyn był nauczyciel historii i WOS dr hab. Jan Mironczuk. W przygotowaniu do konkursu pomagała również polonistka Karolina Borkowska.