Ola i Daria na zgrupowaniu najlepszych lekkoatletów w Polsce

Aleksandra Dobkowska i Daria Dobkowski przez dziesięć dni (od 26 lipca do 6 sierpnia) szlifowały swoją formę na obozie „Wakacje LDK”. Końcowy sprawdzian dał obiecujące wyniki.

Dziewczyny z Ostrołęki, pod opieką trenera OKLA Bartosza Witkowskiego, trenowały w Sierakowie (wielkopolska). Przebywało tam 62 uczestników wyłonionych z całej Polski.

W grupie trenera Witkowskiego było 13 dzieci. Ola i Daria codziennie uczestniczyły w zajęciach lekkoatletycznych, a po południu brały udział w zajęciach rekreacyjnych na plaży, grach i zabawach terenowych czy dyskotekach. Generalnie ruchu im nie brakowało.

Zawodniczki OKLA miały również okazje spróbować swoich możliwości na strzelnicy sportowej oraz na rowerkach wodnych. Uczestniczyły też w warsztatach żywieniowych.

Na koniec zgrupowania dziewczyny wzięły udział w zawodach, w których Daria Dobkowska (2008 r) – w skoku w dal, uzyskała wynik 4,10 m, natomiast Aleksandra Dobkowska – w skoku wzwyż, poprawiła rekord życiowy uzyskując 155 cm – jest to czołowy wynik w Polsce. 

Podczas zgrupowania w Sierakowie grupę trenera Bartosza odwiedził Remigiusz Olszewski – Mistrz Polski na 60 m i 100 m, który w najbliższy weekend będzie reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy w biegu na 100 m i 4×100 m.