Okradli sklep w gminie Goworowo. Kilka godzin później już „siedzieli”

10 kwietnia o godz. 4.00 rano dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie gminy Goworowo. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili włamanie. Ze sklepu zostały skradzione, m.in. wyroby tytoniowe warte kilku tysięcy złotych.

Już dwie godziny później ,,kryminalni” z Ostrołęki mieli już ustaloną tożsamość prawdopodobnych sprawców tego włamania. Mężczyźni byli mieszkańcami Grodziska Mazowieckiego, w przeszłości odsiadywali już wieloletnie wyroki właśnie za włamania. Pozostała do przeprowadzenia akcja ich zatrzymania, która została zaplanowana jeszcze tego samego dnia na godzinę 14.00.

W wyniku zebranych informacji o podejrzanych Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podjęło decyzję o wejściu siłowym do mieszkania. Po wyważeniu drzwi policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali podejrzanych o włamanie. Okazali się nimi mieszkańcy tego powiatu w wieku 38 i 37 lat.

Zatrzymani byli całkowicie zaskoczeni. Podczas przeszukania mieszkania oraz pojazdu, którym się poruszali zabezpieczono, m.in. wyroby tytoniowe, a także narzędzie, którym mężczyźni pokonywali zamki w sklepach. Mężczyźni zostali przekazani ,,kryminalnym” z Ostrołęki, którzy przewieźli ich od ostrołęckiej komendy.

W trakcie czynności okazało się, że włamanie do sklepu w Ostrołęce to nie jedyne jakiego podejrzani dopuścili się w ostatnim czasie. Ustalono, że dokonali oni tego samego przestępstwa, m.in. na terenie powiatu pułtuskiego.  

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. 

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.