Odwołanie dyrektorki szkoły w Rzekuniu. Rodzice protestują

Do naszej redakcji wpłynęło pismo rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. Uważają, że „do tej pory panowała miła atmosfera, dzieci czuły się bezpiecznie i miały możliwość uczenia się w bardzo dobrych warunkach”. Ale już tak nie jest, bo…

Odwołanie dyrektorki szkoły to dla wielu rodziców prawdziwy szok. „Nie zgadzamy się ze stanowiskiem Wójta Gminy Rzekuń, który podał jako powód to, że pani Dyrektor Mieszkowska „… nie zabezpieczyła właściwych warunków do wypełniania funkcji dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły…” – piszą.

Przypomnijmy: Magdalena Mieszkowska została dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rzekuniu w 2017 roku, wygrała konkurs jednym głosem. Zastąpiła na dyrektorskim fotelu Marka Podolaka. A tak się składa, że obecny wójt gminy też nosi nazwisko Podolak… Komentarzy więc nie brakuje. Publikowaliśmy już stanowisko Gminy i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Teraz głos zabrali rodzice. Napisali protest, i zbierają pod nim podpisy. Pismo, który otrzymaliśmy 20 stycznia, publikujemy w całości:

„W związku ze zwolnieniem (to nieprecyzyjne określenie – była dyrektor została odwołana, nie zwolniona – red.) pani Magdaleny Elizy Mieszkowskiej ze stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu, w dn. 13.01.2020r., my rodzice uczniów tejże szkoły, chcemy zaznaczyć, że nie zgadzamy się z decyzją Wójta Gminy Rzekuń.

W naszych oczach szkoła od dwóch lat funkcjonuje bardzo dobrze. Wszystkie lekcje odbywają się zgodnie z planem. W przypadku nieobecności nauczycieli są wyznaczane zastępstwa, dzieci nie pozostają bez opieki. Na korytarzach podczas przerwy są pełnione dyżury nauczycielskie. Uczniowie mają możliwość wykupienia obiadów. Po obowiązkowych lekcjach dzieci mogą brać udział w różnych dodatkowych zajęciach, np. wyrównawczych z poszczególnych przedmiotów, z zajęć sportowych, z koła teatralnego, chóru i innych.

W tym roku Pani Dyrektor zatrudniła w szkole pedagoga i psychologa. W ramach działalności szkoły odbywają się uroczystości i imprezy okolicznościowe, które są przygotowywane przez nasze dzieci. Są organizowane wycieczki, wyjazdy do kina i teatru. Do szkoły zapraszani jest też, np. policjanci, którzy prowadzą pogadanki z młodzieżą.

Dzięki wprowadzeniu przez Panią Mieszkowską LIBRUSA mamy wgląd w oceny naszych dzieci. Na LIBRUSIE umieszczane są również ogłoszenia, przesyłane przez nauczycieli wiadomości i inne ważne informacje.

Po przeniesieniu do budynku przy ul. Nowej 7 klas IV-VIII została zrobiona nowa, duża szatnia, pracownia chemiczno – fizyczna i w ostatnim czasie pracownia językowa. Dzieci uczą się w salach dostosowanych do liczebności klas.

Pani Dyrektor Mieszkowska chętnie współpracowała z rodzicami. Zawsze można było się z nią umówić na spotkanie, porozmawiać telefonicznie. Wszystkie problemy starała się rozwiązać jak najszybciej i doprowadzała sprawy do końca.

W ubiegłym roku szkolnym egzamin ósmoklasistów, pomimo panującego strajku, odbył się w terminie.

W szkole do tej pory panowała miła atmosfera, dzieci czuły się bezpiecznie i miały możliwość uczenia się w bardzo dobrych warunkach. W związku z tym nie zgadzamy się ze stanowiskiem Wójta Gminy Rzekuń, który podał jako powód to, że Pani Dyrektor Mieszkowska „… nie zabezpieczyła właściwych warunków do wypełniania funkcji dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły…” (takie oświadczenia napisał Sekretarz Gminy w imieniu Wójta). Takie uzasadnienie uważamy za nieprawdziwe i wysoce krzywdzące dla Pani Mieszkowskiej.

Rodzice uczniów, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu”

(podpisy rodziców do wiadomości Redakcji Portalu terazostroleka.pl)

najnowszy najstarszy oceniany
Rodzic
Gość
Rodzic

Jestem zbulwersowany jako rodzic który odbiera dziecko ze świetlicy szkolnej. Zastałem w niej Panią Dyrektor i zapytałem, czy zastępuje. Odpowiedziała, że od dziś będzie tu pracowała. Nie wiedziałem o co chodzi. Dopiero z mediów dowiedziałem się jak została potraktowana. Polityka nie powinna wchodzić do szkół. A tu weszła w ubłoconych butach i nie zważając na dobro placówki zdeptała człowieka. I to na oczach dzieci. Podłość.

Emil
Gość
Emil

Przestaliśmy się bać.

Bild
Gość
Bild

To jest najważniejszy komentarz.

Nie wolno się bać!
Gratuluję.

Hmmm
Gość
Hmmm

Co teraz powie Kinia, wujek sekretarz i ciocia Przewodnicząca?Wstyd!

Odp
Gość
Odp

Uzgodnią na obiedzie w Zamościu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wstyd mi za taką władzę, która nie szanuje ludzi, ich pracy. Jeśli nawet były jakieś zastrzeżenia należało się spotkać, wyjaśnić. Tego oczekiwałem od nowego wójta. Dyplomacji i zachowania odpowiedniego poziomu. Głosowałem na niego a dziś bardzo żałuję.

Riko
Gość
Riko

Też głosowałem na tego człowieka ale nigdy więcej go nie poprę. Z tego co mówią byli radni on sam jest powodem ich przesłuchań przez policję więc też nie kryształ. Łatwo innym wytykać błędy.

Darek
Gość
Darek

Powody odwołania które wyjaśnił Pan Żebrowski są szyte grubymi nićmi. Nikt nie wierzy. Oczywistym jest natomiast fakt że od września władza realizowała plan uwolnienia stanowiska. Widocznie jest już następca.
Powinni wstydzić się wszyscy którzy brali udział w tej krzywdzie. Niech czekają, bo przeszłość pokazuje, że ona zawsze wraca.

Olka
Gość
Olka

Nawet nie chce myśleć jaka okropna atmosfera musi panować w tej szkole. Z jednej strony czyhający na stołek ojciec z drugiej zdjęta ze stanowiska dyrektor i wykorzystana do działań wice. Koszmar. Ale nauczyciele chyba nie kryją zażenowania bo mówią także uczniom co się wydarzyło. Mają prawo znać prawdę. W całej gminie aż huczy. Wstyd.

Hmmm
Gość
Hmmm

Proponuję by wójt rozważył możliwość podania się do dymisji.W podobnej sytuacji doradzał poprzednikwi że to najlepsze wyjście .Więc jest okazja by własny pomysł zrealizować.

Rea
Gość
Rea

On uważa że jest świetny. Że wszyscy są nim zachwyceni. Skądś to znam.

ruiop
Gość
ruiop

znasz, bo stasiek tak myślał.

nela
Gość
nela

nie! To kinia ci wmówił ż eStasiek tak myślał
ciebie jeszcze to r=trzyma !! Obudż sie
albo zapytaj go co on myślął bo w jego glowie nie byłeś

Hmmm
Gość
Hmmm

Może choć Ciotka by się wywiązała z tego co wcześniej sama głosiła.Jak mąż zostanie sekretarzem to nie mogę być przewodniczącą bo co ludzie powiedzą.Ale kasa oczy zaślepiła i już zapomniała.

2233
Gość
2233

Ale że ci radni tak się dają rolować gówniarz…owi. szok. Dorosłe chłopy. Łykają wszystko. Żaden nie fiknie. Brak tam charakterów niestety. Nie nadają się.

Sołtys
Gość
Sołtys

Nie wywiąże się choć tak słabej przewodniczącej jeszcze ta gmina nie miała. Pojęcia brak o czymkolwiek. Bez kartki ani rusz.
Kasa ważniejsza niż to co mówią ludzie.

kolka
Gość
kolka

Nie było sytuacji podobej!
Pan Godzina nikogo nie odwołał w trakcie kadencji!

wiec nie porównuj ! otrząsnij sie z tego co ci ten wmówił podczas pielgrzymki

nela
Gość
nela

nie! To kinia ci wmówił ż eStasiek tak myślał
ciebie jeszcze to r=trzyma !! Obudż sie
albo zapytaj go co on myślął bo w jego glowie nie byłeś

Roman
Gość
Roman

To będzie najsławniejsza szkoła w całym powiecie, bo nie przypominam sobie by w trakcie trwania kadencji władza gdzieś odwołała dyrektora szkoły. W konkursie namaszcza swojego, to norma, ale żeby odwołać?

wwww
Gość
wwww

2015 podobna sprawa w Łysych

DIZI
Gość
DIZI

A ta kobita to przez kogo namaszczona? Przez gadzinę. I co on mógł , a ten nie. Moralność Kalego. a WIESZ KTO TO TAKI ?

nana
Gość
nana

Kinia ty głąbie ta jak z pogardą powiadasz „kobita”…… Byla lepsza od przeciwnika
Pani dyrektor wygrała konkurs i została powołana na kadencje 5 lat.
Prawda ze twoj stary przegrał z kretesem

Lot
Gość
Lot

Podsumuję to jednym zdaniem:

Władza nie jest dla wszystkich, niektórzy wykorzystują ją do osobistych porachunków.

Sołtys
Gość
Sołtys

To prawda. Wydawało się że to miły człowiek. Ale czyny mówią co innego. Kto mu tak doradza? Chce chyba pozbawić go szybko władzy bo to wyjątkowo nieudana strategia. Zemsta zawsze jest źle odbierana..

&&&
Gość
&&&

szatanico, kończ , bo mdli od tych twoich wypocin.

Krzyś
Gość
Krzyś

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak wygląda ktoś, komu władza uderzyła do głowy, zapraszam do Rzekunia.
Żywy przykład.

Bon
Gość
Bon

Mieszkańcy opowiadają jaki jest niemiły i butny. Zupełnie inny niż gdy chodził po domach w kampanii wyborczej. Nawet urzędnicy twierdzą że widać frustrację.

Darek
Gość
Darek

Miły rzeczowy konkretny i ditrzymujscy słowa to był ppprzedni wójt.
Wiem co mówię miałem kontakt z oboma.

qiuk
Gość
qiuk

ewa skończ .

vik
Gość
vik

Tak masz rację dyrektorka rzeczywiście odleciała.

Hmmm
Gość
Hmmm

Ciekawe czy PSL na czele z radnym województwa mazowieckiego popierają poczynania swojego człowieka.Tak go promowali .

Pis
Gość
Pis

Nie, władze PSLu są zbulwersowane tym co obaj wyprawiają. Dlatego nie było ich na spotkaniu członków PSLu w OCK.

Psl
Gość
Psl

Może jakieś wnioski wyciągną .Do powiatu wbory PSL na tym terenie przegrał bo strategię wyborczą tatuś z synkiem przygotowali. W gminie też by przegrał młody tylko tu całą robotę wyborczą zrobili koledzy .Po wyborach odsunął nich od siebie bo myślał że sam jest najmądrzejszy. Teraz widać gołym okiem że idzie jak ślepy koń w przepaść.

Pytanie
Gość
Pytanie

Gdzie można się podpisać za protestem? Czy ktoś już zawiadomił Tv?

zosia
Gość
zosia

młody chce rozgłosu i błyszczeć w mediach? my mu to załatwimy

ich
Gość
ich

Na papierze toaletowym .

Hmmm
Gość
Hmmm

Ta rodzina to żadnego wstydu nie posiada.Ciotka pracuje w tej szkole,jest przewodniczącą rady Gminy . Mąż ,jej ,czyli wujek włodarza sekretarzem Gminy Ojciec nauczycielem tej szkoły,byłym dyrektorem. Gdzie w Polsce jest taki chory układ?

Ooo
Gość
Ooo

Jeśli to prawda to faktycznie jakaś rodzinna epidemia na stołki i kasę

jan
Gość
jan

Co w tym Rzekuniu się dzieje?

Nina
Gość
Nina

Gorzej niż było. Niestety.

ko;o
Gość
ko;o

Przestań!
Było dobrze tylko ten wmpówił ludziom że bedzie lepiej! Uwierzyli! ręka w nocniku!

Pan Godzina to człowiek z zasadami

Oko
Gość
Oko

Zemsta goni zemstę i końca nie widać.

dindi
Gość
dindi

Namaszczeni przez staśka dalej świństwa robią. Te typy tak mają, czerpią ze źródła wielkimi łykami to i się zadławili. To sie dzieje. Ta szczujnia już robi wypad.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Teraz to dałeś po robocie😃😃

zemsta
Gość
zemsta

To co sie dizeje w RZekuniu jest już tragedią!
Ten gołowąs chodził oczerniał swojego nauczyciela klepał i calowął po rękach.
Po co?
Po to żeby sie dorwąć do władzuy i zemstę na ludziach uczynić
Jaką kanalią trzeba być żeby robić ludziom takie rzeczy???
Kto go tak skrzywdził ?? ze tak sie m

szkola
Gość
szkola

Gratuluję rodzicom, że w koncu zatroszczy;i sie o własne dzieci. One są najważniesze.
Przyszedł chłystek i robi takie nicne rzeczy! Ludzie przestńcie sie bać !!
to nie mozę tak być !

szkola
Gość
szkola

o

emmma
Gość
emmma

Dziś widać jak na dłoni jaką klasę miał poprzednik.
NIe robił takich rzeczy. Miał szacunek dla ludzi i prawa.
mina rozwijała sie ja należy. Inwestycja za inwestycja
i to wielkei inwestycej nie jakeś kibelki i budki dla ptaków

Ania
Gość
Ania

Tak postępuje tylko człowiek nieprzyzwoity…wstyd panie wójcie, jeśli to była zemsta za tatusia!!!
Prawda zwycięża i się obroni sama

Nudziarstwo
Gość
Nudziarstwo

Nie mam już dzieci w szkole w rzekuniu w gimnazjum uczyły się w fatalnych warunkach ale do rzeczy nie oceniam motywów zwolnienia bo to jak przy rozwodzie obie strony ponoszą jakąś winę zastanawia mnie wypowiedź pana chorowicz że dysponentem środków jest gmina prawda ale zarządzający w tym przypadku dyr musi o nie wystąpić i tej informacji mi zabrakło

Mkmio
Gość
Mkmio

Jesteś w błędzie.
Jeśli są w budżecie gminy to realizuje gmina.
Jesteś w szkoły to szkoła.

Większe inwestycje realizuje gmina bo szkoła nie ma jak. Brak ludzie do przetargów nadzorów itp

Nudziarstwo
Gość
Nudziarstwo

To nie tak pracuje w budżetówce juz w grudniu skadalismy budżet oddziału ile planujemy na remonty ile na zakupy teraz czekamy na odpowiedź od organu prowadzącego ile dostaniemy i wtedy zaczniemy uzgadniać co możemy a czego nie

Nudziarstwo
Gość
Nudziarstwo

A przy okazji mam pytanie do portalu ile było tych podpisów 5 10 50 bo weryfikacją zajmie się sąd tak myślę ponieważ sprawa jak przeczytałem trafi do sądu i mam apel do nauczycieli nie wciagajcie uczniów w pranie brud dorosłych na jednej lekcji nauczyciel powie że to jest źle a na drugiej inny że to dobrze oszczedzmy im tego szkoła nie powinna być miejscem uprawiania polityki w żadnym wymiarze

Mam wojta w powazaniu
Gość
Mam wojta w powazaniu

Trzeba było apelować do syna jak kZal zamki zmieniać rzeczy pani dyrektor wyrzucone na parapet na oczach dzieci,wtedy ci to nie przeszkadzało?
Wtedy pewnie miały lekcje jak ppostępują przyzwoitosci ludzie.?
Co wy zsiebie zrobiliście ?Skok na kasę! I

Ibere
Gość
Ibere

Jeśli to prawda to trzeba zgłosić jako włamanie.
Przecież to nie może dziać się na prawdę!
Takie rzeczy tylko pod nadzorem prokuratury

Slawek
Gość
Slawek

Powiedz to wójtowi i jego ojcu.

Rozumiem
Gość
Rozumiem

Ty musisz być tak samo inteligentny jak Kinia. No chyba że to kinia we własnej osobie

Po prostu nie rozumiesz nic. Dno

Sola
Gość
Sola

Gmina zamiast zająć się remontami to budki dla ptaszków robi. Tym się sama zajęla. I zbieraniem korków.

Merta
Gość
Merta

Fatalne warunki to były na tym budynku za starego. Tak padolak był tam dyr.
Proszę sobie przypomnieć jak przed szkołą stała sadzawka. Do szkół wchodziło się po rzuconych przez uczniów kamieniach.
Podnoszące się podłogi. Brak ogrzewania i ten fetor

Karol
Gość
Karol

Gdzie wyście znaleźli taka mściwa i tak bezczelną istotne?
Kto to wychowywał?

Gość
Gość
Gość

Do mieszkańców gminy Rzekuń nie płakać, sami wybraliście.
Mieliście inne opcje, wybraliście najgorszą, a teraz płacz i zgrzytanie zębów.
Trzeba poczynić starania o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Wójta.

Jan
Gość
Jan

Polityka nie powinna wchodzić do szkół.

Kinia
Gość
Kinia

To nie polityka, tylko buta i narcyzm Pana Wójta.

Kmab7
Gość
Kmab7

To zesta się Rzekuniaki uprzedzili.

Mielusta uczciwego pracowitego Stasia co wam gminę odbudował to zachciało się wam młodości amerykabskisci

Miska
Gość
Miska

Pycha narcyz nepotyzm mściwość, fałsz i obłuda. Przypisywał poprzednkowi
Spojrz kinia w lustro to zobaczysz właściwego adresata tych przepięknych cech

Sloń
Gość
Sloń

Referendum w toku przygotowan ale może sąd sam rozwiąże problem.

Nudziarstwo
Gość
Nudziarstwo

W Dzbeninie ze zmianą dyrektora szkoły wpadka,
w Rzekuniu też wpadka,
inwestycje realizowane za dziwne kwoty, o co kaman?
Ale już lodówki nie boje się otworzyć.

Gon
Gość
Gon

O jakich wpadkach piszesz?

Sołtys
Gość
Sołtys

Pytanie.
Czy za takie działanie rada na najbliższej sesji obniży wójtowi pobity?
Tak ochoczo obniżał Panu Godzinie,
Czy rada podejmuje merytoryczną dyskusję nad sytuacją?

Czy ciotka zamiecie wszystko pod dywan?
Czy wuj pokrętnie powie że tak ma być i pytań nie zadawać

Soltys
Gość
Soltys

Pobory!

???
Gość
???

Wójcie ,BRAWO.Skończy się plotkowanie i palenie papierosów w piwnicy szkoły z panią F. Ci rodzice to parę osób na krzyż .Sami z siebie się nie ruszyli.Dobre rozwiązanie. Szczegółów nie znają to wypisują głupoty.Ciekawe ilu nauczycieli jest za.Na razie to większość się cieszy, bo atmosfera była okropna.Sami a nią pisali do wójta skargi.Paranoja jakaś.A ta co szczuła i je smarowała dzisiaj wielką i współczująca przyjaciółka.Opanujcie się, bo oddział bez klamek na Was czeka. Popapra.ńcy. Się nie bulwersujcie, bo wasz poprzednik świństwa ludziom robił czyimś rękami.A ten nie ma inc do ukrycia i jak będzie sprawa to odważnie sam stanie do walki,… Czytaj więcej »

kkkkkkkkkk
Gość
kkkkkkkkkk

Kinia czy tatuś ?dostałeś konwulskji z tej mściwości??

Tego draństwa nie jesteś w stanie w żaden sposób usprawiedliwić !!!!!!!!!
Okropny zapluty zakłamany drań

Pani
Gość
Pani

Jak ktoś wyznaje w życiu pewne wartości to są one niezależne od tego, kto rządzi. Jak źle rządzi, trzeba krytykować, jak dobrze – chwalić. Obiektywizm Kochani – nie własny interes!!!!!

Piotr
Gość
Piotr

Stanie sam, bo trudno, żeby ktoś z siebie za niego I,d.i.o.t.ę robił. Wiadomo że przegra z kretesem.

Pela
Gość
Pela

Kiniu, to że tamten był niedobry, jak tu wyliczasz, nie znaczy, że Ty dobry. To nie ma nic do rzeczy. Gorsze, że Ty zdajesz się być jeszcze gorszy.

Gon
Gość
Gon

Hahaha ale się uśmiałem, ty to jesteś śmiechowy(a). A prawda jest taka że to w obronie wójta komentarze pisze kilka osób na krzyż (rodzina+ i redachtorki). I choćby nie wiem jak byście się produkowali to rzeczywistości nie zminicie.

marta
Gość
marta

To jest straszne co ten wyprawia.
Ma jeszcze czelność dalej czepiać sie Pana Stanisława, którego tak oczerniał w kampanii

Powinieneś go przeprosić być może by ci wybaczył. Choć wątpię
za takie niecne czyny.

Ludzie pomyśłcie tylko bo niektórych jeszcze trzyma że wszystko co mówił wam kinia z klubem o Panu Stanisławie to nieprawda. Pomowienia i oszczerstwa.

Zawiedziona
Gość
Zawiedziona

Wójt nie stosuje się do standardow ogólnie przyjętych w innych gminach. Gdzie ogłoszenia o naborze na różne stanowiska? „Pod stołem” swoich obstawia! Wstyd i jeszcze raz wstyd. Wszędzie wstawia swoją gębę, na różnych portalach społecznościowych. Ktoś pisał poniżej, że boi się otworzyć lodówkę, bo Podolak z niej wyskoczy! Też zaczynam się bać! Wszędzie on! A inwestycje leżą i kwiczą! Marnie zacząłeś i marnie skończysz wójcie! Nię tędy droga! A miało być tak pięknie. Ale ludzie nie są durni – nabrałeś i zmanipulowałeś nas swoimi obietnicami tylko raz, więc swój limit już wykorzystałeś wójcie!

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań.

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań.

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań.

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań.

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań, nie podszywaj się pod sołtysów i innych.

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań, nie podszywaj się pod sołtysów i innych

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań, nie podszywaj się pod sołtysów i innych

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań, nie podszywaj się pod sołtysów i innych

usiasiusia
Gość
usiasiusia

Ewko , już przestań, nie podszywaj się pod sołtysów i innych

Raz a mądrze wystarczy
Gość
Raz a mądrze wystarczy

Bartku, Ty masz już pierwsze oznaki choroby psychicznej. Martwimy się o Ciebie. Wydaje Ci się, że kłamstwo powtórzone wielokrotnie, staje się prawdą? W Twoim przypadku to tak nie działa, bo Tobie już nikt w nic nie wierzy. Odpocznij. Mówią, ci co Cię widują, że źle wyglądasz. Pamietaj, zemsta zbiera największe żniwo na mścicielu.