Odpust w Kamiance. Trochę inny niż zazwyczaj (zdjęcia)

W niedzielę 26 lipca odbył się odpust w Kamiance. W tym roku uroczystość miała jedynie charakter religijny.

Przy okazji odpustu w Kamiance organizowano zawsze imprezę plenerową nad Narwią. Były koncerty, tańce i różne atrakcje dla młodszych i starszych. W tym roku z tych punktów wydarzenia zrezygnowano – wszystko z powodu trwającej epidemii koronawirusa.

Zdjęcia z uroczystości, a także krótką relację, zamieścił na swoim profilu na Facebooku wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak:

– Kochani, dzisiaj odbył się odpust ku czci Św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odbyła się piękna Msza Święta, po której można było kupić tradycyjny pierścionek na bazarkach, które odwiedziły nas również w tym roku. Było smutniej, ponieważ COVID wyłączył nam możliwość zorganizowania tradycyjnej potańcówki na dole nad rzeką.

Jak zawsze było miło, sympatycznie i bardzo swojsko.

– Przede wszystkim duchowo i katolicko. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość organizacji skromniejszej uroczystości, dziękuję za przybycie oraz zdyscyplinowanie sanitarne. Najważniejsze, że byliśmy razem. Do zobaczenia za rok. Mam nadzieję, że będzie już bez obostrzeń.