Odpowiedź miasta na korki: ograniczenie ruchu tirów

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przygotował zapytanie cenowe dotyczące „projektów stałej organizacji ruchu na wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych w Ostrołęce w godzinach szczytu porannego i popołudniowego”.

Ograniczenia w ruchu tirów miałyby obowiązywać w godzinach:

  • 7.00 – 9.00
  • 15.00 – 17.00

To ma być odpowiedź miasta na korki, które tworzą się szczególnie w piątki i w czasie długich weekendów. Innym krokiem w tej sprawie, które podjęło miasto, było oddelegowanie strażników miejskich do sterowania ruchem na Placu Bema.

Problem z korkami istnieje w Ostrołęce już od dłuższego czasu. Rozwiązanie go było jednym z punktów programu wyborczego prezydenta Łukasza Kulika. Przejawem pewnej bezsilności – a może po prostu zabiegiem wizerunkowym – było pytanie, które Łukasz Kulik zadał ostrołęczanom na Facebooku na początku ostatniego długiego weekendu, gdy miały miejsce ogromne korki. Poprosił mieszkańców Ostrołęki o propozycje, jak miasto powinno poradzić sobie z problemem.

Czy ograniczenie ruchu tirów jest dobrym pomysłem? Czy kierowcy będą stosować się do wprowadzonych nowych zasad, a miastu uda się je wyegzekwować? Zachęcamy do komentowania.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

Co na To transportowcy, którzy kiedyś tak ochoczo protestowali przeciw ograniczeniom?

gogogość

zakazywać to każdy głupi potrafi

Lolek

Wyborcy Kulika znów zostali wy…..

Darek

Prezydent Kotowski licząc się z ograniczeniami przy remoncie starego mostu, zaplanował przeprawę zastępczą. Uratował wiele firm transportowych, pozyskał kasę i przeprowadził transparentny przetarg. Podziękowano mu wrednymi oskarżeniami

OLO

A CZY WIADOMO KIEDY OTWORZĄ KINO
PODOBNO MA BYĆ WYŚWIETLANY FILM
KLER KLER KLER
CAŁA OSTROŁĘKA CZEKA

CO TAM KORKI
CO TAM MOSTY
CO TAM DROGI

TYLKO FILM
KLER
KLER
KLER