Odmłodzona Korona zaczyna ligową rywalizację

Już w środę, 14 sierpnia, piłkarze Korony rozpoczną kolejny sezon w IV lidze. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Staniórskiego przystąpi do rywalizacji w mocno zmienionym składzie.

Po zakończeniu minionego sezonu, z różnych powodów, z klubu odeszło dwunastu zawodników. Większość z nich wybrało grę dla klubów grających w niższej klasie rozgrywkowej, tj. KS CK Troszyn oraz MZKS Narew 1962.

W związku z tak dużym odpływem zawodników, działacze i trenerzy zmuszeni byli ściągnąć w ich miejsce nowych piłkarzy. Do drużyny trafili głównie młodzi zawodnicy, pragnący przede wszystkim rozwijać się sportowo.

Młodzi, to nie znaczy, że nie mają już sporego bagażu ligowych doświadczeń. Wielu z nich ma na swoim koncie występy na III- i IV-ligowych boiskach w barwach między innymi ŁKS 1926 Łomża, Hutnika Warszawa, Mazovii Mińsk Mazowiecki, czy też Pogoni II Siedlce. Czy podołają zadaniu? – o tym przekonamy się już wkrótce.

Okres przygotowawczy był dla drużyny Korony krótki i bardzo intensywny. Oprócz treningów nasza drużyna grała spotkania sparingowe, a wyniki tych meczów mogą napawać lekkim optymizmem. Ostrołęczanie rozegrali sześć sparingów, z czego trzy wygrali i trzy przegrali:

– Escola Varsovia 1:5,

– KS CK Troszyn 0:1,

– MKS Przasnysz 3:1,

– ŁKS 1926 Łomża 3:5,

– Bug Wyszków 4:1,

– Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1.

Pierwszy mecz ligowy ostrołęczanie rozegrają u siebie, czyli na stadionie przy ulicy Witosa 1. W środowe popołudnie, 14 sierpnia, Korona zmierzy się z bardzo silnym zespołem Mazovii Mińsk Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 17.30.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jaro

Nowy prezydent i jego doradca od podziału środków za grube tysiące- źle Was potraktowali, ale walczcie Chłopaki, Ostrołęka z Wami!