„Odłóż smartfon i żyj” – taki napis pojawił się na 140. przejściach dla pieszych

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański włączył się w akcję mającą na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym „Odłóż smartfon i żyj”, która przede wszystkim jest skierowana do dzieci i młodzieży. Pan Komendant wczoraj wspólnie z młodzieżą oznaczył przejścia dla pieszych w rejonie ostrołęckiej komendy policji.

1 września, w dniu rozpoczęciu roku szkolnego, Miasto Ostrołęka zainicjowało akcję „Odłóż smartfon i żyj”. Hasło znalazło się na ok. 140. przejściach dla pieszych w naszym mieście. W działania włączyli się ostrołęccy policjanci.

Inicjatywa jest odpowiedzią na interpelację radnego Mariusza Łuby skierowanej do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Radny podkreślił, że celem akcji jest dotarcie do świadomości dzieci, młodzieży, ale także dorosłych, że korzystanie ze smartfona i przechodzenie przez przejście dla pieszych to złe połączenie.

Kierowca nie ma szans wyhamować w ostatniej chwili, gdy pieszy wtargnie na pasy, a pieszy nie ma szans w starciu z pojazdem. Niestety, młodzi ludzie często są uzależnieni od smartfonów. Pewne czynności wykonują odruchowo i nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i konsekwencji.

Celem akcji „Odłóż smartfon i żyj” jest uniknięcie wypadków drogowych, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie m.in. z telefonów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Pomysł cenny i dla pieszych i dla KIEROWCÓW.

Jola

Świetny pomysł!