Od poniedziałku można wypożyczać książki w bibliotekach w Ostrołęce

Biblioteki publiczne są już otwarte, choć w ograniczonym zakresie.

Rozporządzenie Rady Ministrów mówi: „Do dnia 27 grudnia 2020 r. prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie”.

Zgodnie z tym Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie od 30 listopada do 27 grudnia 2020 będą otwarte dla czytelników: będzie tu można wypożyczyć książki i inne zbiory biblioteczne, będzie można również zwrócić wypożyczone pozycje.

Pamiętać należy jednak, że udostępnianie odbywa się w rygorze sanitarnym, przy ograniczonej liczbie osób (1 osoba na 15 m2) i bez wolnego dostępu do książek. Biblioteka preferuje wcześniejsze zamawianie książek telefonicznie lub mailem albo online (po zalogowaniu się do swojego konta – szczegóły www.mbpostroleka.pl).

Godziny otwarcia Biblioteki Głównej przy ul. Głowackiego 42:

Poniedziałek, środa, czwartek – 10.00 – 16.00

Wtorek i piątek 10.00-17.00

Godziny otwarcia Filii Bibliotecznych:

Poniedziałek, środa – 10.00 – 16.00

Wtorek i piątek 11.00 – 17.00