OCK przygotowuje dla mieszkańców kulturalną ofertę online

W związku z epidemią koronawirusa już od prawie 3 tygodni nie działa Ostrołęckie Centrum Kultury. Jego dyrektor Tadeusz Wiśniewski poinformował, że OCK chce część swojej działalności przenieść do Internetu.

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zawieszono działalność wszystkich jednostek kultury, odwołano imprezy, koncerty, wernisaże.

Wiele ośrodków kultury, licząc się z tym, że stan wyjątkowy może jeszcze potrwać, postanowiło przygotować więc ofertę kulturalną w Internecie. Dołącza do nich – zgodnie z zapowiedziami dyrektora Tadeusza Wiśniewskiego – i Ostrołęckie Centrum Kultury.

– Za pośrednictwem mediów elektronicznych będziemy chcieli się z państwem komunikować, pokazać, co w tej chwili robimy – zapowiada dyrektor OCK.

Będziecie państwo mogli zobaczyć zajęcia plastyczne dla dzieci i nie tylko, zajęcia z tańca współczesnego, towarzyskiego, ludowego – oczywiście na miarę możliwości i technicznych, i sensu przekazywania tych rzeczy, które tylko mogą być w tej formie przekazane.

– Spróbujemy zachęcić do korzystania z jeszcze innych zagadnieniami, nad którymi pracujemy, a które będziecie państwo mogli obejrzeć za pośrednictwem Facebooka czy innych komunikatorów – dodaje Tadeusz Wiśniewski.

I informuje, że jego pracownicy pracują również nad programem OCK po wznowieniu działalności.