„Obwodnica” Ostrołęki wiecznie w remoncie. „Wszystkie warstwy do wymiany”

Wybudowana za czasów prezydenta Ryszarda Załuski w 2006 roku tzw. obwodnica ciągle jest łatana. I nic dziwnego, bo wszystkie jej warstwy są do wymiany. I o tę kwestię spytał nas Czytelnik – czy nie warto przebudować porządnie tę drogę zamiast doraźnie ją naprawiać?

– Co jakiś czas tzw. obwodnica Ostrołęki – chodzi przede wszystkim o odcinek od skrzyżowania Bohaterów Warszawy z al. Jana Pawła II do kościoła Św. Franciszka z Asyżu – jest łatana – powiedział nam mieszkaniec Ostrołęki. – To prace doraźne, które później i tak muszą być poprawiane, bo dziury w drodze znów powstają. Czy nie lepiej byłoby zerwać nawierzchnię na tym odcinku i raz jeszcze ją położyć? – zaproponował.

– To, że na wskazanym przez Czytelnika odcinku pojawiają się dziury, nie jest żadną nowością – odpowiedział nam prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, który dodał (o czym informowała i poprzednia ekipa w ratuszu), że obwodnica została wykonana w nieprawidłowy sposób i wymaga ciągłych napraw.

Urząd Miasta Ostrołęki analizował, jak rozwiązać problem.

Podczas badania warstw asfaltowych okazało się, że wszystkie warstwy wraz z podbudową są do wymiany. Koszt takiej inwestycji to kilka milionów złotych.

– Dlatego też na chwilę obecną wykonujemy doraźne prace naprawcze – kontynuuje prezydent.

Miasto planuje jednak – w ramach budżetu na przyszły rok – zlecić wykonanie dokumentacji projektowej, która dotyczyłaby wymiany nawierzchni ul. Bohaterów Warszawy.

– W miarę posiadanych środków finansowych, w kolejnych latach będziemy chcieli zgłosić te zadanie do realizacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – kończy prezydent Ostrołęki.

Fot. Google Street View

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Alojzy

Z tego co wiem o problemie wiadomo wszystkim już od 11 lat.
Obwodnica zaczęła się rozpadać na przełomie 2009/2010.
Co z tym faktem zrobiła przez ostatnie 11 lat władza?
Trzeba by się chyba spytać niejakiego kotowskiego który był przez ten czas prezydentem ostrołęki.
Może redakcja spyta u źródła? Kolegę możecie przecież spytać bez problemu

tępiciel lemingów

Czy najlepiej byłoby, gdyby poprzednicy wszystko ogarnęli, a obecna władza przesiedziała 5 lat nic nie robiąc? Czy ktoś zostaje prezydentem miasta, by przyjść na gotowe? Nie rozumiem narzekania na poprzedników.

Co z tym faktem zrobiła przez ostatnie prawie dwa lata władza? Tu chyba należy spytać Kulika, który był przez ten czas prezydentem Ostrołęki.

gość

Dwa lata a dwanaście lat to jednak różnica.
Co robił poprzednik przez swoją kadencję z obwodnicą ?

Jula

Poprzednik zbudował\przebudował 150 ulic, powstał za jego kadencji nowoczesny basen, kilkanaście boisk, nowa sala kinowa, stacja segregacji, szkoły i przedszkola otrzymały termomodernizacje, hala sportowa w Wojciechowicach jest jak nowa, MZK dostało odnowienie siedziby i wiele nowych autobusów( Kotowski zostawił kasę z unii jeszcze na 10 nowych autobusów), kasę na poważną przebudowę mostu też w całości pozyskał Kotowski i wiele innych spraw. Podziel to na lata i zobaczysz, że wyjdzie sporo. A kłopotów i długów też nieco odziedziczył. Zostaw Kotowskiego historii i zobacz co przez 2 lata zrobił Kulik(nie licząc tego co dokończył za kasę po Kotowskim) – wychodzi mizernie!

wera

Alojzy, Kotowski w każdym obszarze życia miasta coś po sobie zostawił, np. sport – kilkanaście boisk, nowoczesna pływalnia, zmodernizowane korty i hala w Wojciechowicach; kultura – druga sala kinowa, Kultownia w Wojciechowicach, pomysł Godzin dla Rodziny, Nastroje we dwoje,oświata – odnowione szkoły i przedszkola ( większość), brak zwolnień nauczycieli w ciężkich czasach i tak by można wymieniać. Ale z obwodnicą Załuski nic poważnego nie zrobił, za to piękne ciągi komunikacyjne,np. ul. Korczaka (od Sienkiewicz do Poznańskiej i dalej do Goworowskiej), potem ul. Rodziny Ulmów, i Dobrzańskiego; kasa na piękną trasę na Stację, kasa na most i zbudowanie dziesiątek ulic to… Czytaj więcej »

Strabag Budimex Porr Skanska

Zastanowiłbym się także nad tym czy nie wymagać od wykonawców, większego udziału kamienia w ścieralnej warstwie.
U nas asfalt to gładki jak smoła za granicą jest bardziej chropowaty. będzie drożej ale lepiej. Zaraz będzie do generalnego remontu 11 listopada, od ronda przy mleczarni do ronda przy zatrudniaku to na pasie prawym już można śruby pogubić.

Kiedy ?

To nie obwodnica tylko droga 2 pasmowa ,obok obwodnicy to ona nawet nie leżała

wypier@dalać

Jeb>>ać w du>>pę kaczopremiera który zamiast dbać o obywateli dba o zgromadzenie pedofili.