Obwodnica Ostrołęki: ruszyły konsultacje. Poznajcie 3 warianty jej przebiegu

Rozpoczynają się konsultacje dotyczące projektu obwodnicy Ostrołęki. Swoje uwagi mogą zgłaszać także mieszkańcy. Zobaczcie, którędy obwodnica Ostrołęki może przebiegać.

Projekt obwodnicy Ostrołęki (w ciągu drogi krajowej nr 53, na Myszyniec) przygotowuje firma Multiconsult Polska. W związku z tym rozpoczynają się konsultacje dotyczące przebiegu obwodnicy. Wszystkie informacje dotyczące konsultacji znajdziecie na plakacie zamieszczonym na końcu tego artykułu.

Dodajmy, że zaprezentowano 3 warianty przebiegu obwodnicy (na mapce poniżej zaznaczone są kolorami: niebieskim, fioletowym i żółtym). 

Wyboru wariantu dokona Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – wcześniej będą miały miejsce konsultacje z mieszkańcami, których uwagi mogą zostać uwzględnione.

Początek obwodnicy zlokalizowany jest na odcinku drogi krajowej nr 53 w rejonie miejscowości Szwendrowy Most. Jej koniec znajduje się na włączeniu do drogi krajowej nr 61 pomiędzy miejscowościami Nożyce i Dobrołęka.

Projektowana trasa przebiega więc przez obszar dwóch gmin: głównie gminy Olszewo-Borki oraz na krótkim odcinku przez obszar gminy Lelis. W zależności od wariantu będzie ona mieć ok. 13 – 13,5 km.

Projekt obwodnicy Ostrołęki ma być gotowy w 2022 roku.

Obwodnica Ostrołęki – plan budowy

  • 2023 r. – ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”
  • 2023 r. – podpisanie umowy z wykonawcą
  • 2025 r. – 2027 r. – realizacja robót budowlanych

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
@@@

Poprawcie miejscowość Nożyce na Nożewo

Robson

Na szczęście poza granica miasta. Kulik z ekipą nie zablokuje

doRobson

Buhahahaa, ta pesudo obwodnica Olszewo-Borek (bo przecież nie Ostrołęki, ponieważ w żaden sposób jej nie omija) i tak NIE POWSTANIE więc i Kulik z ekipą, nie będzie musiał nic blokować. Włącz myślenie!