Obwodnica Ostrołęki. Konsultacje tylko do 5 maja

Przypominam, że tylko do 5 maja można zgłaszać opinie i uwagi odnośnie budowy obwodnicy na drodze DK53, która będzie przebiegać przez gminy Lelis, Olszewo- Borki oraz miasto Ostrołęka.

Tematem powinni zainteresować się przede wszystkim mieszkańcy miejscowości Szwendrowy Mosty, bo na terenie tej miejscowości kończy się obwodnica.

Konsultacje społeczne związane z budową obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej 53 z powodu pandemii odbywają się korespondencyjnie. 

Formularze opinii dotyczące przedsięwzięcia należy przysyłać do 5 maja na adres e-mail:DK53-STES@multiconsult.com.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Multiconsult sp. z .o.o ul. Bonifaterska 17, 00-203 Warszawa z dopiskiem „Akcja informacyjna I – Budowa Obwodnicy Ostrołęki w ciągu DK53”.

Przypomnijmy, że obwodnica Ostrołęki znalazła się w programie 100 obwodnic, które realizuje Ministerstwo Infrastruktury. Podstawowym celem budowy obwodnicy Ostrołęki jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 53 i 61. Długość odcinka: ok. 13,5 km

Parametry techniczne: klasa drogi GP (główna przyspieszona), prędkość projektowa 100 km/h, nośność 115 kN/oś, ograniczona dostępność (dostępność tylko w skrzyżowaniach), kategoria ruchu KR6, przekrój 1 x 2 pasy ruchu, szerokość pasa ruchu 3,5 m.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa

Nie ma na to zgody mieszkańców, którzy w projekcie są do wysiedlenia, obwodnica służy tylko i wyłącznie dla warszawiaków do skrócenia trasy na mazury

Ziom

Nie potrzeba niestety zgody mieszkańców.