Obwodnica Ostrołęki coraz bliżej. Umowa na projekt już podpisana

20 listopada została podpisana umowa na opracowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53.

Wykonawcą dokumentacji o wartości ok. 2,9 mln zł jest Multiconsult Polska Sp. z o.o., który zrealizuje zadanie w ciągu 35 miesięcy od daty jej zawarcia (w tym złożenie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach po 18 miesiącach od podpisania umowy).

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w październiku 2022 rok.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie dokumentacji zawierającej wariantowy przebieg obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53, wykonanie badań geologicznych oraz raportu o oddziaływaniu przyszłej trasy na środowisko. Wykonawca będzie również odpowiedzialny za złożenie wniosku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony środowiska o uzyskanie decyzji środowiskowej.

 Planowany harmonogram realizacji:

– 2023 r. – ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”:

– 2023 r. – podpisanie umowy z wykonawcą

– 2025 r. – 2027 r. – realizacja robót budowlanych.

Fot. GDKiA
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Brawa dla Panów Posła , Senatora i Starosty

Olo

Realizacja programu Pana Morawieckiego, który podczas expose mówił o budowie 100 obwodnic. Jedna z nich w Ostrołęce, dobrze że mamy swoich parlamentarzystów z PiS.

Ciekawe co dalej

Zakład, że szybciej będzie obwodnica niż oddana ulica Ostrowska i Blachnickiego? 😂🤣

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x