Obwodnica Ostrołęki: 7 chętnych na jej zaprojektowanie

W czwartek 29 sierpnia otwarto oferty w przetargu na projekt obwodnicy Ostrołęki. Zadania chce się podjąć 7 firm. Ich propozycje są obecnie analizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Przetarg ogłoszony przez GDDKiA dotyczy „opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania: budowa obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53.” Chodzi o północną obwodnicę miasta.

Wpłynęło 7 ofert: najniższa opiewa na kwotę 2 847 511,50 zł brutto (Transprojekt z Warszawy), najwyższa na kwotę 4 532 285,55 zł brutto (Mosty Katowice). Przypomnijmy, że GDDKiA przeznaczyła na projekt 2 496 900 zł brutto. Oznacza to, że albo znajdzie dodatkowe pieniądze na projekt, albo unieważni przetarg i rozpisze go na nowo.

Obecnie GDDKiA analizuje oferty pod względem cenowym i merytorycznym.

To trzeci przetarg na projekt obwodnicy Ostrołęki. Poprzednie dwa trzeba było unieważnić, ponieważ oferty z najniższą ceną przekroczyły kwotę, jaka przeznaczono na sfinansowanie zamówienia.

Budowa obwodnicy – harmonogram:

  • listopad 2019 r. – podpisanie umowy z wykonawcą projektu
  • listopad 2022 r. – gotowy projekt obwodnicy Ostrołęki
  • 2023 r. – ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”
  • 2023 r. – podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji
  • 2025 r. – 2027 r. – realizacja robót budowlanych

 

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Swój

Bez naszego posła A. Czartoryskiego nie mielibyśmy szans na obwodnicę

kebap

PROSZE O ARTYKÓL I INTENEWCJE W SPRAWIE NAPRAW SYGNALIZACJI SWIETLNYCH W OSTROLECE, TYDZIEN TEMU ZDEMONTOWALI SŁUPY WBETONOWALI NOWE I NIKT TAM SIE NIE POJAWIA CO TO MA BYC !!!!!!!!