Obrona Terytorialna ma swój portal. Zobacz, co na nim znajdziesz

Są już dostępne strony internetowe należące do brygad Obrony Terytorialnej. Od teraz, w jednym miejscu można znaleźć informacje bezpośrednio dotyczące brygad OT oraz aktualności z ich działalności.  

Wszyscy zainteresowani lokalnym wymiarem działalności Wojsk Obrony Terytorialnej mogą juź korzystać z serwisów internetowych należących do jedenastu brygad Obrony Terytorialnej, m.in. 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ

Główny widok strony składa się z sekcji: „teren naszych działań” – zawiera opis działań brygady, aktualności – czyli najważniejsze wydarzenia mające miejsce w brygadzie, „tradycje” – opowiada o korzeniach brygady, poznaj nas – opisuje sylwetki wybranych żołnierzy, „multimedia” – galeria zdjęć ze szkoleń i uroczystości. Ponadto na stronie znajdują się zakładki: „o nas”, „jak wstąpić”, „pozostań sobą”, „współpraca i kontakt”.

W powstałym serwisie znaleźć można zarówno informacje podstawowe, m.in o dowódcy brygady, batalionach, strukturze i obszarze funkcjonowania brygady, jak i te dotyczące lokalnego charakteru ich funkcjonowania np. działań podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności.

Strony brygad wpisują się w projekt resortu obrony narodowej zmierzający do skupienia stron internetowych dowództw dywizyjnych i brygadowych, wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej w jednym portalu.

Stroną 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej: https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/