Objazd z poślizgiem. Straż Miejska zawraca tiry (zdjęcia)

Zmiana organizacji ruchu w Ostrołęce z opóźnieniem. Brakuje jeszcze oznakowania i dokończenia zjazdu prowadzącego na ul. Szwedzką (nowy objazd). Od poniedziałku 22 lipca Straż Miejska już jednak zawraca ciężarówki chcące przejechać przez most zastępczy.

Na rondzie Księcia Siemowita III od 22 lipca dyżury całodobowo pełnią strażnicy miejscy. Zawracają tiry chcące przejechać przez most zastępczy – wydane pozwolenia na przejazd przeprawą tymczasową utraciły bowiem ważność do końca sierpnia.

Stało się tak dlatego, ponieważ wykonawca remontu starego mostu, firma Strabag, zabiera się za poszerzanie nasypów pod ulicą Mostową (zjazd ze starego mostu). Prace te wymuszą też kilka innych zmian.

Miasto informowało, że:

„po przystąpieniu, przez generalnego wykonawcę, do przebudowy podjazdów nastąpi zmiana organizacji ruchu, zgodnie z którą ruch pojazdów o DCM 3,5 t, służb miejskich, komunikacji zbiorowej, zaopatrzenia do 10 ton oraz pojazdów uprzywilejowanych takich jak policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe – skierowany będzie objazdem:

– z kierunku Warszawy i Olsztyna ulicą: Mostową, tymczasową przeprawą mostową, ulicą Szwedzką, Szpitalną do ulicy Mostowej (DK nr 61),

– z kierunku Łomży ulicą: Mostową, Spacerową, tymczasową przeprawę mostową do ulicy Mostowej w stronę ronda Księcia Siemowita III”

Objazd ulicami Szwedzką i Szpitalną jeszcze nie jest gotowy. Układane są płyty na zjeździe ze Spacerowej w ul. Szwedzkiej. Brakuje też jeszcze odpowiedniego oznakowania.

Jak się dowiedzieliśmy, po przygotowaniu wszystkiego zjazd przetestuje autobus MZK. Jeśli nie będzie zachodziła potrzeba korekty zjazdu, zostanie dopuszczony on do ruchu i objazd ulicą Szwedzką i Szpitalną do drogi krajowej nr 61 zacznie funkcjonować. Ma to stać się na dniach.

Zmiana organizacji ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia.

Więcej informacji o zmianie organizacji ruchu tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Onek

We współpracy ze Strażą Pożarną

Marek

I co? Straż Miejska jednak potrzebna?

ares

Opóźnienia- nic nowego w Ostrołęce, a ktoś tak się chwalił, że teraz będzie od listopada 2018 nawet na wczoraj.