Obierwia pożegnała proboszcza Zdzisława Dylnickiego (zdjęcia)

W niedzielę 28 lipca podczas mszy o godz. 11.00 parafianie pożegnali proboszcza parafii w Obierwi ks. Zdzisława Dylnickiego.

Już na początku nabożeństwa podziękowania za dobrą pracę dla parafii złożył ks. kan. Ryszard Kłosiński, proboszcz z Kadzidła.

Na zakończenie mszy powodzenia w dalszej posłudze kapłańskiej życzyli wójt gminy Lelis Stefan Prusik i wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

Ksiądz Zdzisław Dylnicki otrzymał też upominki oraz życzenia od samych parafian, delegacji z poszczególnych miejscowości oraz dzieci i młodzieży.

Dalszą posługę duszpasterską Zdzisław Dylnicki od 1 sierpnia będzie pełnił jako proboszcz Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokołach. Jego miejsce zajmie ks. dr Sławomir Bartnicki mianowany administratorem parafii w Obierwi.

Kościół w Obierwi jest siedzibą parafii NMP Częstochowskiej. W strukturze kościoła rzymskokatolickiego parafia należy do metropolii białostockiej, diecezji łomżyńskiej, dekanatu Kadzidło. Do parafii należą miejscowości: Chudek (gm. Kadzidło) oraz Aleksandrowo, Obierwia, Olszewka, Szwendrowy Most (gm. Lelis).

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Parafianin

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Parafianin

Pożegnania zawsze smucą, ale taki los kapłana, stałe ,, miejsce” będzie miał dopiero w niebie. Dziękujemy

Młody

Nadchodzi młodość, innowacyjność…