O inwestycjach Mazowsza w 2021 roku. Co dla Ostrołęki i powiatu?

W piątek 8 stycznia w Ostrołęce władze Mazowsza mówiły o swoich planach inwestycyjnych na 2021 rok dla subregionu ostrołęckiego. Co przygotowano w tym roku dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego?

„Inwestycje w szpitalach, instytucjach kultury, remonty dróg – tak przedstawia się plan na 2021 r. dla subregionu ostrołęckiego. Największym przedsięwzięciem planowanym przez władze województwa jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka–Orło. Nie zabraknie również pomocy dla samorządów gminnych, powiatowych i OSP czy regionalnych zabytków” – czytamy w komunikacie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Najwięcej pieniędzy pójdzie na służbę zdrowia.

– Chcemy jak najlepiej przygotować nasze placówki, przynajmniej w aspekcie infrastrukturalnym, do nowych wyzwań związanych z COVID-19. Warto podkreślić, że prawie jedną czwartą budżetu na ten cel stanowić będą środki unijne, które przeznaczymy na zakup aparatury medycznej, środków ochrony osobistej, ale także niezbędne prace remontowe – mówił marszałek Adam Struzik.

Na jakie inwestycje mogą liczyć ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu ostrołęckiego? Oto najważniejsze związane z naszym regionem:

Zdrowie

  • utworzenie Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz doposażenie bloku operacyjnego, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce;
  • poprawa dostępu do usług publicznych służących wczesnemu wykrywaniu i leczeniu chorób nowotworowych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce;
  • wspólna inicjatywa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Lwowskiego Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego „OHMATDYT”, zwiększenie dostępności do usług opieki zdrowotnej w zakresie współczesnej chirurgii.

Przypomnijmy też, że w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza przy ostrołęckim szpitalu powstanie tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku, a do ostrołęckiego Meditransu trafią ambulanse ratunkowe.

Drogi

  • remont drogi wojewódzkiej nr 627 Ostrołęka–Ostrów Mazowiecka od km 24+300 do km 28+640 (od m. Malinowo do m. Jelonki);

Ponadto planowane są:

  • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele–Krukowo–Myszyniec prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej podstrefa Chorzele;
  • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544 Przasnysz–Ostrołęka na odcinku od km 131+500 do km 132+660 na terenie gminy Krasnosielc – ETAP II  od km 131+500 do km 132+470;
  • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544 gr. woj.–Mława–Przasnysz–Ostrołęka prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

Kultura

  • budowa sceny plenerowej i systemu detekcji pożaru w Zagrodzie Kurpiowskiej w Ostrołęce

Programy wsparcia

W 2021 r. ma nie zabraknąć też środków na realizację programów wsparcia skierowanych do mazowieckich gmin, powiatów, a także jednostek OSP. Władze Mazowsza przeznaczą na ten cel łącznie ponad 131 mln zł.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maro

I co ściśle dla Ostrołęki ? Nic!