O 4.45 rozpoczęły się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej (zdjęcia)

W niedzielę 1 września o godz. 4.45 nad ranem rozpoczęły się miejskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Odbyły się one przy ul. Poległych, obok cmentarza. Pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych w latach 1939-1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego delegacje złożyły kwiaty, później odbyła się msza polowa.

W uroczystościach wzięli udział m.in. proboszcz fary Wiesław Białczak i proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata Jan Świerad, ostrołęccy parlamentarzyści senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski, władze miasta z prezydentem Łukaszem Kulikiem na czele, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, radni miejscy, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji, szkół.

Także w niedzielę, o godz. 16.30, w Ostrołęckim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po sesji, o godz. 18.00, w OCK, posłuchać będzie można koncertu muzyki klasycznej „Sacrum et Musica”. Dla ostrołęczan zagra Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wykona najpiękniejsze utwory Vivaldiego, Mozarta, Elgara pod egidą Jona Fyllinga. Wstęp wolny.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Swojak

Uroczystość piękna , tylko moskiewski doktor z urzędu łaził i gadał całą Mszę Św. To problem kultury ( wiary się nie czepiam, bo to inna sprawa)

Stes

A jego brat w ideologii w jak zwykle rozpiętym garniturze, niechluj Kulikoff

Zzz

Piękna uroczystość. Gratulacje dla pomyslodawców. Wielkie uznanie dla Harcerzy z ZHP i ZHR.

John

Tak jest, harcerze jak zawsze niezawodni. A szyk ZHRu imponujący

zzz

ZHP również.

Reporter

Ona zrodziła się jeszcze za poprzedniej władzy i dobrze że do końca została zrealizowana, szkoda tylko że nie wszyscy odpowiednio do okoliczności umieli się zachować, , …