Mężczyzna, który miał zaatakować byłego prezydenta Siedlec, w rękach policji

Policjanci z Siedlec przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Przypomnijmy, że były prezydent Siedlec, a obecny radny Sejmiku Mazowieckiego, Wojciech Kudelski został zaatakowany nad ranem w bramie budynku, w którym mieszka.

Policjanci tuż po zdarzeniu, m.in. na podstawie zabezpieczonego monitoringu oraz informacji operacyjnych, ustalili pojazd, którym poruszał się podejrzewany oraz kim może być on sam – informuje policja. – W kilka godzin po zdarzeniu 38-latek został zatrzymany w mieszkaniu, które powierzono mu do wyremontowania. Zabezpieczono także hondę, którą się poruszał. Mężczyzna nie stawiał oporu. Został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Wojciech Kudelski prezydentem Siedlec był przez 12 lat: od 2006 do 2018 roku. W ostatnich wyborach zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Startował – z powodzeniem – do Sejmiku Mazowieckiego. Otrzymał prawie 55 tys. głosów. Od lat związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość – jest członkiem Rady Politycznej PiS.

Znamy się z Wojtkiem i przyjaźnimy od kilkunastu lat – powiedział poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. – Zawsze można było liczyć na jego wsparcie. Wojciech Kudelski jest człowiekiem spokojnym, życzliwym, otwartym, bardzo religijnym. Zawsze serdecznie gościł w Siedlcach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, senatorów, posłów czy przedstawicieli rządu. Zwracam się z prośbą do wszystkich życzliwych ludzi o modlitwę za mojego przyjaciela, Wojciecha Kudelskiego.