Nowy przypadek koronawirusa w powiecie ostrołęckim. Wiadomo już, o którą gminę chodzi

W czwartek 4 czerwca informowaliśmy o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem w powiecie ostrołęckim: jest nią roczne dziecko. Mieszka w gminie Kadzidło.

Sanepid podał do publicznej wiadomości, że potwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie ostrołęckim. Zachorowało roczne dziecko, które przebywa w domu. Wszystkie osoby mające z nim kontakt z nim objęto kwarantanną.

Dziecko mieszka w gminie Kadzidło. To pierwszy przypadek zakażenia w tej gminie.

– Szanowni Państwo, niestety, pierwsi mieszkańcy naszej gminy zarazili się koronawirusem i zachorowali na COViD 19 – napisał na Facebooku wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. – Podkreślę raz jeszcze: epidemia w Polsce nie ustąpiła. Proszę o zachowanie dyscypliny i uważności. W kościołach, urzędach, sklepach nadal obowiązują maski ochronne. Proszę osoby uprawnione o zwracanie uwagi wszystkim korzystającym z tych pomieszczeń.

Nie lekceważmy zagrożenia. Nie spieszmy się z posyłaniem dzieci do przedszkoli i szkół. Cierpliwie poczekajmy. Jedynie nasza wspólnotowa odpowiedzialność jest pewnym sojusznikiem w walce z epidemią.

Ilustracja: Pixabay