Noworoczne prezenty od Łukasza Kulika: posypały się zwolnienia

Według naszych informacji kilku pracownikom Urzędu Miasta Ostrołęka zostały wręczone wypowiedzenia z pracy. O utracie pracy dowiedzieli się tuż przed końcem roku.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał w Sylwestra, 31 grudnia, zarządzenie w sprawie regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta Ostrołęki.

Sylwestrowe zarządzenie wprowadza sporą redukcję etatów urzędniczych – z 258,05 do 249,05.

Sporo zlikwidował stanowisk. I to bez uprzedzenia. Wszystko w ramach wewnętrznego zarządzenie prezydenta. Z jakich działów? Z tego co wiem, to z inwestycji i drogownictwa cztery osoby i z działalności gospodarczej dwie osoby. Zapowiedział, że powymienia wszystkich. I tak też robi, tylko nie zastanowił się chyba do końca, że bez fachowców i doświadczonych pracowników to wszystko przestanie mieć rację bytu… – komentuje jeden z pracowników Urzędu Miasta. Oczywiście anonimowo.

Jak to wygląda ze strony Urzędu Miasta? Czym podyktowane zostały te cięcia? Niestety, „od ręki” nie udało nam się tego ustalić. Pytaliśmy w czwartek 2 stycznia. Obiecano nam, że otrzymamy informację, ale dopiero…7 stycznia. A więc czekamy. I jak tylko wpłynie – niezwłocznie ją opublikujemy.

Tymczasem możemy jedynie przypomnieć, że prezydent Ostrołęki Łukasz ze zwolnień praktycznie już słynie. Na początek poszła głowa dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego, później zwalniano kolejne osoby, nie tylko związane z obozem rządzącym wcześniej Ostrołęką. Kadrową rewolucję w mieście dopełniły przejścia na emeryturę bądź rezygnacje z pracy.

Owa rewolucja, jak się okazuje, jeszcze się jednak nie skończyła.

Urząd Miasta Ostrołęki – tak jest po zwolnieniach:

Kadry Urząd Miasta Ostrołęki – tak było przed:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Greg

Jak tylko to się umie….

Nowy

Coraz więcej ludzi tęskni za Kotowskim, ten szanował ludzi, na sesjach zawsze jakieś uchybienia urzędnicze brał na siebie, nikogo nie niszczył i nie gnoił

Mim

Niestety, szwankowala komunikacja z mieszkańcami. Ludzie nie chcą rekolekcji a koncertów.

abc

pozyjemy, zobaczymy co bedzie z tymi co obecny ich zatrudnil, za 4 lata

zadowolony_ostrołęczanin

Dalej beda pracować chyba że się nie sprawdzą, Ostrołęka nigdy nie powróci do tego co było przez ostatnie 12 lat..

Boje sie

W Urzedzie Miasta ludzie boją sie przychodzic do pracy,panuje tu terror psychiczny.Niech ktos w koncu zajmie sie tym zanim dojdzie do kolejnego nieszczescia.Ludzie boją sie głośno mowic co tu sie dzieje

jest

niestety bliźniacza sytuacja jest w Rzekuniu
Tamten jest na tyle bezczelny że na odchodne jeszcze przytula!!!!!!!!!

Tragedia
KIedyś tym ludziom ta krzywda wróci

Bububu

A taki był fajny Amertkancki.

Interesant

Podobno najlepiej jest w Olszewie Borkach. Wprost cudownie. Każdy biegnie do pracy w pidskokach. Zwolnieni z UM Oka mają szansę na pracę u sekretarza Prusa….

antykomunista

Boli? Ma boleć!

Grot

Krzywda ludzka zawsze boli i wymaga zadośćuczynienia. Teraz albo niebawem. Jest jak powracająca fala, zmiata tych, którzy się jej dopuszczają.

stefcio

poczekaj jak Ciebie niedługo zaboli, bedziesz wtedy wył??

mieszkaniec

wszyscy się cieszą ,przecież dostali film w prezencie i darmowe parkingi no i wymianą kadr w UM na lepszych fachowców.

do zadowolony ostroleczanin

Obys byl zadowolony za 4 lata ha,,ha,,ha,,,

tre

Nadejdą wkrótce takie czasy, gdy te k…sy,
będą przed nami na baczność stać.

Kosa

Niech ogrodnik wie, że to wszystko, co zrobił złego ludziom kiedyś do niego wroci.

Interesant

Ogrodnik? A jak tam katecheta w elektrowni? A lodziarz w izbie niższej ? No i malarz w izbie wyższej?

Jan Kowalski z Ostrołęki

Nie liczył bym na opamiętanie władzy i litość Ostrołęczan.
Jak śmierć urzędnik spłynęła po wszystkich jak woda po kaczce to …

Jak Kowalski z Ostrołęki

Wręcz przeciwnie moim zdaniem.
Ludzie się cieszą, coś się dzieje.
Władza fajne przeboje nagrywa.
Wesoło.

Krzys

Redakcjo Pana ze stacji kolejarza już przygarnęliście do swoich struktur (zakładów)?
Lepiej napiszcie co ten pan robił w mosirze i jak tu takiego „pracownika” trzymać?
Nie macie takiego etatu wolnego tylko do brania może jakieś pięć tysiaków?
Nic dziwnego, że takich ludzi prezydent się pozbywa. Na wypłatę trzeba zasłużyć przynajmniej 8 godzinną/dzień solidną pracą!

Kosa

Mówisz o wice klekocie? To masz rację powinien go spuścić już dawno. Pierdzenie w fotel parę godzin, czasami wręczenie nagród to wszystko co potrafi. O robieniu z siebie błazna w Internecie już nie wspomnę.

Emik

Ciekawe co na to ‚pełnomocnik’ Marek T?

Interesant

Pamiętamy zwolnienia za Czart… Kot… My doświadczeni tymi decyzjami. O tym ta stronka nie wspomina. Prawda jest im obca. Tamci to robili i było ok.

Nowy

Nigdy nikt w takim wymiarze nie zwalniał ludzi w urzędzie, i nikt w takim stylu. Kotowski większości, z grupki która odchodziła dał propozycję innej pracy( oczywiście z kilkoma wyjątkami typu czerwony Dukat). Można interesant to sprawdzić , ale ty wychowany na mo nie chcesz i nie potrafisz

Interesant

Mylisz się. Bronisz bo tak ci pasuje. Kłamstwo! Ale nie wszyscy w to wierzą. Są tacy którzy zostali zwolnieni z wielką satysfakcją decydentów.

Interesant

Spotkajmy się na orszaku.ty wychowany na teraz ostrołęka.

Kasia

Nie tylko w UM ale tez i w innych jednostkach polegających UM zwalnia ogrodnik

Karolek

Zwalniali ale nie tak bezczelnie i bez zainteresowania losem. W większości przypadków ludzie dostawali propozycję innej pracy. Nie wspomnę już nawet o tym że za czasów Kotowskiego nikt nie popełnił takiego desperackiego czynu jak śp. Franciszek

Interesant

Baju baju. Nic nie wiesz, nigdzie nie byłeś nic nie widziałeś i nie słyszałeś.. Pan Franciszek tajemnicę zabrał ze sobą. Ale ty ostrołęcki wszystko-widzący już wydałeś wyrok. Odeażnie!

Antykulik

Mam nadzieje,ze smierc sp Franciszka nie pójdzie na marne i juz niedługo prawda wyjdzie na jaw i wszyscy sie dowiedzą dlaczego popelnil samobójstwo.Wierze,ze odpowiedzialny za te tragedie poniesie zasłużoną kare

kolejarz emeryt

Bardzo dobrze niech Pan Kolejarz ze Stacji stanie przy ciuchci o oprowadza wycieczki po swoim muzeum i po ul.Kolejowej, zrobi porządek na Czarnej Druzce o którą tak zabiegal.

świeży wiatr

jeszcze trochę ich zostało w urzędzie po poprzedniej ekipie należy wziąć lepszą miotle i wymiesc to towarzystwo. Są specjaliści od funduszy pracy, środków czystości w zus, dotacji unijnych a teraz od spraw innych w mops tez się takie znajdą. Nie ma ludzi niezastapionych.

oobserwator

świeży wiatr to już był przez 55 lat i do czego doszliśmy -jesteśmy przez ten wiatr” 55 lat za murzynami”
ci co szli we właściwym kierunku zatrudniają nas tylko na zmywaku – znajdziesz kogos to wyjeżdża na zarobek na wschód .

Kasia

Jedyną rzeczą jaką potrafi robić nowy prezydent to zwalniać!!!! Żenada panie Kulik. Karma wraca i to że zdwojoną siłą!! Już sobie wyobrażam jak ludzie żałują obecnego wyboru. Prezydent Kotowski był zły tak Wam przeszkadzal to s0boe wybraliście lepszego ….

Interesant

Był 12 lat.

Jasiek

Bardzo dobry prezydent przynajmniej wie czego chce
Tak trzymać Panie Prezydencie

Jak Kowalski z Ostrołęki

Na pewno ktoś z twojej rodziny jest na etacie samorządu.
Może trafi Kulika na swojej drodze.
I rzyczę Ci tego.

Rgl

Niektórzy tu komentujący myślą ze w urzędach zarabia się kokosy i pije kawę. Nic bardziej mylnego. To ciężka praca i trzeba posiadać kwalifikacje. Większość inżynierów woli iść do prywatnych firm gdzie zarabia się więcej. Polecam poczytać o tym od jak dawna wynagrodzenia w budżetówce są zamrożone. Dlatego trzeba się martwić o przyszłość Ostrołęki, bo nie będzie łatwo znaleźć ludzi którzy zastąpią tych którzy zostali zwolnieni. Na fachowe stanowiska nie da się zatrudnić kogoś z ulicy

Kasia

Popieram. Wynagrodzenie niskie A zakres obowiązków można rozdzielić między 2-3 osoby….

aaa

Pracownicy boją się ze sobą rozmawiać co by czasami nie przekręcono ich słów. Prawie w każdym pokoju siedzi jakiś kabel, który donosi wszystko do góry.

Kasia

To się nazywa praca w przyjaznych warunkach….

Rgl

Poza tym co szeregowy urzędnik jest winny ze się władza zmienia? Niebawem nikt nie będzie chciał iść pracować do urzędu, bo jak ma co 5 lat zmieniać prace bo się zmienia władza… Ja rozumiem jeśli ktoś nie wykonuje należycie swojej pracy, ale tak zwalniać żeby zwalniać? To ogromna krzywda

Jasiek

tak było i jest nie tylko w Ostrołęce roszady były i są nadal

Oberon

Niech puści kler w kinie i znowu wszyscy ostrołęczanie będą zadowoleni.

Emil

Ludzie kogo wy wybraliście, masakra jakaś

Polo

Ten pseudo prezydent nie potrafi nic innego tylko zwalniać ludzi

Interesant

Bzdury bzdury ogłaszają! Ci co nie lubią prezydenta innego niż ich.

Rodo

Dziś mija okrągły roczek od kiedy Prezydent wraz z Czarną mnie zwolnili i powiem tyle, że życie w końcu jest piękne. Nie wytrzymał bym tego o czym słyszę od swoich byłych koleżanek i kolegów z pracy. Najlepsze jest to, że władcy Ostrołęki myśleli że mnie ukrzywdza, a oni mi zrobili przysługe hahahahah hahahaha hahah! Bóg zapłać Panie Kulik!

Interesant

No i widzisz jak pozytywnie obecny prezydent wpłynął na twoje życie. Dziękuj do końca życia. Korzyści po obu stronach!!!

Gość

Panie Michale, cieszymy się że odkrył Pan nowe możliwości. Wszystkiego dobrego!

Rodo

Dzięki za dobre słowo i życzę przyjemnych dyżurów na ostrołęckich portalach Szanownej Pani