Nowi uczniowie Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka

Ponad 40 dzieci wzięło udział w Lekcji Bezpieczeństwa z Inspekcją Transportu Drogowego, która odbyła się w szkole w Nowej Wsi. Spotkanie edukacyjne poprowadzili: poseł Arkadiusz Czartoryski i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Uczniowie z Nowej Wsi dołączyli do „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka”.

To przecież przyszli kierowcy, rowerzyści i dorośli piesi. Ważne, żeby wiedzieli, że wiele niebezpiecznych zdarzeń to efekt działań lub zaniechań nas samych. Właściwe zachowania, kultura i szacunek na drodze to podstawowe elementy, które zapewnią nam bezpieczeństwo – podkreślił Alvin Gajadhur.

Goście mówili o podstawowych przepisach ruchu drogowego, zasadach poruszania się osób pieszych i bezpiecznej podróży oraz o bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się wakacji.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zwrócił uwagę na atrakcyjną formę lekcji z Inspekcją Transportu Drogowego. – Oprawa lekcji jest niesamowita. Mamy tu miasteczko ruchu drogowego ze znakami drogowymi. Są też kamizelki odblaskowe i inne upominki dla dzieci. To wszystko powoduje, że lekcje z Inspekcją Transportu Drogowego są ciekawe. Wiem, że Inspekcja przeprowadza sporo takich działań. Za to bardzo dziękuję, bo to istotne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego działania edukacyjne. Mam nadzieję, że dzieci przekażą tę wiedzę dorosłym. Bo to nam, dorosłym, najczęściej zdarza się zapominać o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział.

Uczniowie śledzili przygody bohaterów filmów animowanych, uczestniczyli w quizach i zabawach, a zdobytą wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego. Hitem spotkania okazała się maskotka Inspekcji – Krokodylek Tirek, który przyłączył się do zabaw edukacyjnych.