Nowe latarnie i monitoring portu… na koniec sezonu wodnego

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik obiecał Wodom Polskim montaż nowego oświetlenia i monitoringu na terenie portu w Ostrołęce. Już wiadomo, że miasto nie wyrobi się z tym na czas.

Wody Polskie przed wakacjami na terenie portu w Ostrołęce chcą zamontować pomost pływający, łączący nabrzeża stałe portu. Poprosiły więc władze miasta Ostrołęki o nowe latarnie i monitoring. Wszystko po to, aby wodniacy nie bali się zostawiać swoich motorówek i łodzi w ostrołęckim porcie.

Miasto zgodziło się pomóc, ale mamy połowę maja, a po latarniach i kamerze ani śladu. O problemie pisaliśmy szerzej tutaj: Pomost w porcie przed wakacjami. A co z obietnicami Kulika?

Co dalej w związku z tym zapytaliśmy Urząd Miasta. Odpisał nam prezydent Ostrołęki.

Najważniejsza w odpowiedzi Łukasza Kulika jest informacja o tym, kiedy oświetlenie zostanie zmodernizowane i wykonana zostanie instalacja do zasilania kamery monitoringu. Prezydent wskazuje na przełom września i października 2019 roku, czyli wtedy… kiedy sezon wodny dobiega do końca.

Oznacza to, że mało który wodniak może zechcieć zostawić swój sprzęt w nieodpowiednio oświetlonym i nieobjętym monitoringiem porcie. Prezydent dodaje także:

Ze względów technicznych nie ma możliwości zainstalowania kamery monitoringu na istniejących słupach – pisze Kulik.

Poniżej pełna treść odpowiedzi prezydenta na zadane przez nas pytania:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jarema

Wow to się pan prezydent popisal skutecznością dzialania

Iza

pan tak mówić w stosunku do towarzysza ?

ares

Jeżeli do istniejących słupów oświetleniowych dochodzi prąd, to nie ma problemu z montażem kamer, można sygnał wizyjny wysyłać drogą radiową do centrali.

Bywalec

Za tej kadencji, nie tylko ta, ale wszystkie inwestycje realizowane są w iście żółwim, by nie powiedzieć w ślimaczym tempie i nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

kaszana

…nawet 1 kamery na słupie ….nie umie… ludzie… zapomnijcie o drogach… chyba że sami je sobie zrobicie…

Opk

Nie ma czasu bo musi zwalniać ludzi

Iza

Za kilka dni będziecie pomost i otwarcie portu. Trzeba być walniętym żeby rok wieszać kamerę.

Olo

Ten Kulik to tragedia obciach i załamka