Nowa miejska jednostka w starych szpitalnych murach od 1 grudnia

Została przyjęta korekta do uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej o nazwie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ostrołęce oraz w statucie jednostki. Placówka ma ruszyć 1 grudnia 2019 roku, a liczba członków jej społecznej rady ma wynosić siedem.

Z uwagi na złożoną procedurę rejestracji podmiotu leczniczego oraz potrzebę dochowania terminów w zakresie złożenia wniosku cesyjnego do Narodowego Funduszu Zdrowia dokonano przesunięcia terminu utworzenia Zakładu Pielęgnacyjno -Opiekuńczego. Po spełnieniu wszelkich wymogów planuje się rozpocząć działalność Zakładu od 1 grudnia 2019 roku. Środki finansowe na bieżący okres zostaną pozyskane z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz z opłat osób korzystających z usług Zakładu Pielegnacyjno – Opiekuńczego w Ostrołęce. Dodatkowo w Statucie zwiększa się liczbę członków Rady Społecznej z 5 do 7 osób.” – tyle czytamy w uchwale.

Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Iwona Suska na sesji, 5 sierpnia, dodała: – 27 czerwca podjęliście państwo radni uchwałę, która wskazywała, że placówka powstanie z dniem 1 stycznia, ale podmioty lecznicze wymagają specjalnych procedur, stąd została podjęta decyzja, by zakład utworzyć z dniem 1 września. Będzie czas na przygotowania, dopełnienie proceder i wszystkiego co będzie potrzebne, by zakład ruszył faktycznie z dniem 1 grudnia.

Prezydent Łukasz Kulik dodał, że zmiana uchwały dokonana jest po to m.in., by nie pojawiły się żadne prawne niejasności, i by została wybrana osoba kierująca zakładem, która będzie podpisywała wszystkie niezbędne dokumenty z NFZ.

Chciałem też, by w radzie społecznej zakładu znalazło się pięciu radnych, tylu ile jest klubów w radzie, by każdy klub wiedział, jak sprawy postępują – dodał.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bronco Bill

Budynek idealny do kręcenia horrorów klasy B

Owca z Laskowca

A o tym, że dodatkowe 100 tysięcy dotacji dla MŻW radni na sesji przyjęli bez narzekania, planujecie napisać?

Jack

Twój prezydent wnioskował, a jego zastępca, który dawniej chciał zabierać dotacje dla Muzeum gdzieś zniknął

Nick

Klekot nie zniknął , on pewnie planuje park dinozaurów

Owca z Laskowca

Bardziej rani me serduszko fakt, że były prezydent, tak gorący przecież orędownik muzeum, choć był obecny, nawet słowem nie poparł inicjatywy, już nie mowa o tym, że powinien wnioskować o więcej.

Jaro

Własna głupota zawsze rani, trzeba cię rozumieć , a były prezydent zagłosował za zmianą w budżecie

As przestworzy

Dawny prezydent z posłem Czartoryskim wywalczyli kasę na budowę muzeum. A na bieżące wydatki Kotowski nie szastał kasą, ale czy to źle?

Dana

Zakład pewnie potrzebny, trudno żeby radni byli przeciw, ale Kulik musi na pierwszym miejscu wypełnić obowiązki miasta a potem wyręczać marszałka

Gość.Gość

I znów nowi dyrektorzy i kierownicy. A mówili ze będzis Ostrołęka dla wszystkich, a tu sami swoi 🙂

komisarz

Druga żona ulika chciała tam przed wyborami robić aquqpqrk