Nowa akcja policji wymierzona w przekraczających prędkość. Wiemy, gdzie trzeba uważać

Policja powołała do życia zespół Speed. Ma on zająć się kierowcami przekraczającymi prędkość i łamiącymi przepisy. W zespole znaleźli się też policjanci z Ostrołęki. Wiemy, w których miejscach szczególnie nie warto przekraczać prędkości.

Policyjny zespół Speed rozpoczął swoje działania już w piątek 19 lipca. Do dyspozycji grupy działającej na Mazowszu oddano 14 nieoznakowanych radiowozów (głównie marki BMW) oraz 11 wideorejestratorów.

Zespół Speed ma za zadanie zwrócić uwagę na przypadki:

  • przekraczania prędkości,
  • niebezpiecznego wyprzedzania,
  • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
  • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
  • nielegalnych wyścigów.

– Ostrołęcka komenda również włączona jest do tej grupy – powiedział nam oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Doświadczeni policjanci będą patrolować najbardziej newralgiczne drogi nieoznakowanym radiowozem marki BMW wyposażonym w wideorejestrator.

W ostatnim czasie dostajemy sygnały o przekraczaniu prędkości oraz zbyt głośnych samochodach w okolicach galerii i na obwodnicy Ostrołęki, dlatego komendant polecił, aby zwrócić szczególną uwagę na te miejsca.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
January

i dobrze, łapać durniów co narażają czyjeś życie

rozen

nieprawda ja jezze szybko ale bezpiesznie