Nike w finale! Stawką jest promocja do II ligi (zdjęcia)

Siatkarki Nike wywalczyły awans do turnieju finałowego, którego stawką będzie promocja do upragnionej II ligi. Turniej – w dniach 26-28 kwietnia, odbywał się w hali im. Arkadiusza Gołasia. Ostrołęczanki w pierwszych dwóch meczach nie dały swoim przeciwniczkom żadnych szans, pewnie zwyciężając. W niedzielnym spotkaniu nasza drużyna niespodziewanie przegrała ostatni mecz 2:3 z drużyną UKS Sokół 43 Katowice.

W swoim piątkowym, a później sobotnim meczu, zespół Tomasza Pakieły wygrywał po 3:1. Najpierw ostrołęczanki „upolowały” GLKS Barycz Janków Przygodzki, a w sobotę pokonały MKS Andrychów. Tym samym siatkarki Nike już w sobotę zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

W niedzielę gospodynie turnieju, grając praktycznie bez żadnej presji, niespodziewanie, przegrały z drużyną ze Śląska. Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki w ostatnim meczu zaprezentowały się znacznie poniżej swoich możliwości, ale mimo to i tak powinny wygrać to spotkanie. W tie-breku ostrołęczanki prowadziły już 8:4 i 14:10, a mimo to przegrały ostatecznie decydującą partię 14:16.

Porażka ta jest o tyle bolesna, bo spowodowała, że działacze OTPS Nike nie będą mogli starać się o organizację turnieju finałowego Ostrołęce. Należy jednak z całą mocą podkreślić, że awans do wielkiego finału III-ligowych rozgrywek to jest duży sukces młodego zespołu, budowanego cierpliwie od kilku sezonów w oparciu miejscowe zawodniczki.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 10 – 12 maja. Wiele wskazuje na to, że siatkarki Nike pojadą walczyć o II ligę do Warszawy lub Wałbrzycha.

Skład OTPS Nike: Urszula Kosek, Aleksandra Jadczak, Sandra Zuśka, Klaudia Lendzioszek, Alicja Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Klaudia Waśkiewicz, Magdalena Piersa, Monika Gromadzka, Marta Komosińska, Zofia Dudziec, Małgorzata Łuczkowska, Patrycja Parzych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Babel

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów, powodzenia w finale