Nike w finale! Stawką jest promocja do II ligi (zdjęcia)

Siatkarki Nike wywalczyły awans do turnieju finałowego, którego stawką będzie promocja do upragnionej II ligi. Turniej – w dniach 26-28 kwietnia, odbywał się w hali im. Arkadiusza Gołasia. Ostrołęczanki w pierwszych dwóch meczach nie dały swoim przeciwniczkom żadnych szans, pewnie zwyciężając. W niedzielnym spotkaniu nasza drużyna niespodziewanie przegrała ostatni mecz 2:3 z drużyną UKS Sokół 43 Katowice.

W swoim piątkowym, a później sobotnim meczu, zespół Tomasza Pakieły wygrywał po 3:1. Najpierw ostrołęczanki „upolowały” GLKS Barycz Janków Przygodzki, a w sobotę pokonały MKS Andrychów. Tym samym siatkarki Nike już w sobotę zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

W niedzielę gospodynie turnieju, grając praktycznie bez żadnej presji, niespodziewanie, przegrały z drużyną ze Śląska. Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki w ostatnim meczu zaprezentowały się znacznie poniżej swoich możliwości, ale mimo to i tak powinny wygrać to spotkanie. W tie-breku ostrołęczanki prowadziły już 8:4 i 14:10, a mimo to przegrały ostatecznie decydującą partię 14:16.

Porażka ta jest o tyle bolesna, bo spowodowała, że działacze OTPS Nike nie będą mogli starać się o organizację turnieju finałowego Ostrołęce. Należy jednak z całą mocą podkreślić, że awans do wielkiego finału III-ligowych rozgrywek to jest duży sukces młodego zespołu, budowanego cierpliwie od kilku sezonów w oparciu miejscowe zawodniczki.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 10 – 12 maja. Wiele wskazuje na to, że siatkarki Nike pojadą walczyć o II ligę do Warszawy lub Wałbrzycha.

Skład OTPS Nike: Urszula Kosek, Aleksandra Jadczak, Sandra Zuśka, Klaudia Lendzioszek, Alicja Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Klaudia Waśkiewicz, Magdalena Piersa, Monika Gromadzka, Marta Komosińska, Zofia Dudziec, Małgorzata Łuczkowska, Patrycja Parzych.

najnowszy najstarszy oceniany
Babel

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów, powodzenia w finale