„Niezwykła Codzienność” w Galerii Ostrołęka. Wystawa o pasji i przekraczaniu barier

To co dla jednych jest zwykłą codziennością, dla innych walką albo marzeniem. O tym mówi najnowsza wystawa w Galerii Ostrołęka. Jest to wystawa fotograficzna członków Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR pt.:„Niezwykła Codzienność”

Bohaterami wystawy są osoby niepełnosprawne mieszkające w Olsztynie i okolicach. Wśród uczestników projektu są osoby z następującymi problemami: neuroboreliozą i chorobami odkleszczowymi, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, dziecięcym porażeniem mózgowym, przepukliną oponowo-rdzeniową, ślepotą wrodzoną, głuchotą wrodzoną, szpiczakiem, osteoporozą oraz niedowładem lewostronnym i dysplazją stawów biodrowych. Łączy je niepełnosprawność i umiejętność przekraczania barier. Wśród bohaterów są osoby, które robią o wiele więcej niż ludzie w pełni sprawni, to pasjonaci, sportowcy, podróżnicy, społecznicy…, dla nich każdy dzień to walka, ale też powód do szczęścia z samego faktu, że jest.

Wystawa nie tylko dokumentuje ulotne chwile bohaterów, ale jest także dobrą reportażową fotografią. Warto zobaczyć ją na własne oczy. Na pewno skłoni do refleksji.

Projekt fotografów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” realizowany był od marca do listopada 2019 roku. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Dariusz Poniewozik – psychoterapeuta, fotograf i wieloletni członek Stowarzyszenia. Projekt wykonali członkowie Blura z serca zaangażowani w przedsięwzięcie, bez względu na to, czy fotografują jedynie z pasji, czy też zawodowo: Tomasz Czuba, Jerzy Derewecki, Magdalena Dudzik, Michał Janiak, Rafał Kaźmierczak, Kamil Kijewski, Adam Kolaśniewski, Maciej Marchewka, Marek Sowa, Tomasz Stawarski, Joanna Stępkowska, Maciej Szubzda, Grzegorz Wadowski, Anna Walesiak, Kamila Wiśniewska-Hałka, Katarzyna Zaleska. Oprawę graficzną prac wykonał Adam Jakub Bertrand. Projekt został objęty patronatem medialnym Radia Olsztyn.