Niedziela Palmowa w Łysych: zdjęcia i wideo

To była jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych Niedziel Palmowych w Polsce. Na Niedzielę Palmową 2019 do Łysych zjechali się mieszkańcy różnych zakątków kraju. Zobaczcie zdjęcia i wideo z procesji, a także z uroczystości w kościele.

Jak co roku na Niedzielę Palmową 2019 w Łysych przyjechali przedstawiciele władz Polski: m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc, minister środowiska Henryk Kowalczyk czy poseł Arkadiusz Czartoryski. Byli obecni także inni politycy, jak choćby lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jarosław Kalinowski.

Z kościoła pw. Św. Anny przeszła barwna procesja z pięknymi palmami kurpiowskimi. Wziął w niej udział biskup łomżyński Janusz Stepnowski. W kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych odbyła się msza św. Kazanie wygłosił Janusz Stepnowski:

– Ojczyzna nosi w sobie wiele elementów. To krajobraz, to zapach, to też smak. Dzisiejsze święto to ten zewnętrzny aspekt tej lokalnej Ojczyzny. Największym bogactwem Ojczyzny nie są palmy, krajobrazy, ale ludzie, którzy żyją, budują przyszłość tu, w swoim regionie. Wielu z was tego swojego miejsca nie opuściło. Postanowiło stworzyć miejsce pracy dla wielu osób. To miejsce, Ojczyzna, stała się miejscem ich życia i rozwoju. Największym bogactwem, drodzy bracia i siostry, wy jesteście, którzy pomnażacie dorobek tej ziemi, biednej ziemi.

Ta ziemia, jak mówią, to „laski, piaski i karaski”, ale ziemia bogata intelektualnie, w ludzi, którzy potrafią z niczego coś stworzyć. Jak te palmy, które zostały stworzone z bibuły, ale też i z lasu, różnych roślin – mówił biskup.

Po nabożeństwie na placu przy OSP Łyse odbyły się różne występy. Ogłoszono też wyniki konkursu na palmę kurpiowską.

Niedziela Palmowa Łyse 2019: WIDEO Z PROCESJI:

Niedziela Palmowa Łyse 2019 ZDJĘCIA: