Niech Ci nie zabraknie rozsądku, wyobraźni i odblasków. 14 listopada rusza policyjna akcja

Nadrzędnym celem podejmowanej po raz 11. kampanii – pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale policjanci będą zwracać baczną uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Akcja rusza 14 listopada.

Szczególną opieką zostaną objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię oraz używanie elementów odblaskowych.

najnowszy najstarszy oceniany
fryt5
Gość
fryt5

Zmora to dziadki po 70 na rowerach jadą nie patrzą. Poza tym na obwodnicy Ostrołęki wracając wieczorem zdarzało mi się widzieć kilka razy starsza Panią z laska która chodzi środkiem drogi to jest dopiero niebezpieczeństwo podejrzewam że to mieszkanka domu socjalnego na kolobrzewskiej.

frytek
Gość
frytek

który lakiernik partacz tak spartolił lakierowanie drzwi w a A4

frytek
Gość
frytek

który lakiernik partacz tak spartolił lakierowanie drzwi w a A4