Niech Ci nie zabraknie rozsądku, wyobraźni i odblasków. 14 listopada rusza policyjna akcja

Nadrzędnym celem podejmowanej po raz 11. kampanii – pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale policjanci będą zwracać baczną uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Akcja rusza 14 listopada.

Szczególną opieką zostaną objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię oraz używanie elementów odblaskowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
fryt5

Zmora to dziadki po 70 na rowerach jadą nie patrzą. Poza tym na obwodnicy Ostrołęki wracając wieczorem zdarzało mi się widzieć kilka razy starsza Panią z laska która chodzi środkiem drogi to jest dopiero niebezpieczeństwo podejrzewam że to mieszkanka domu socjalnego na kolobrzewskiej.

frytek

który lakiernik partacz tak spartolił lakierowanie drzwi w a A4

frytek

który lakiernik partacz tak spartolił lakierowanie drzwi w a A4

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x