Niebezpieczna jazda, kierowca pijany. Pościg za volvo zakończył się na ulicy Jaracza

Pościg za pijanym i niebezpiecznie jadącym kierowcą volvo ulicami Ostrołęki! 28-letni ostrołęczanin próbował uciec przed patrolami policji, ale nie udało mu się.

Zdarzenie to rozegrało się w minioną środę 11 listopada. Kierowca volvo najpierw zdjął tablice rejestracyjne ze swojego auta, a potem niebezpiecznie jeździł po osiedlu, na którym znajdowali się mieszkańcy miasta. Zgłoszono ten fakt na policję.

– Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, jednak kierujący na ich widok zaczął uciekać ulicami miasta w kierunku gminy Goworowo – relacjonuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, dając mu wyraźne sygnały do zatrzymania, używając sygnałów zarówno świetlnych, jak i dźwiękowych.

Kierowca nie miał jednak zamiaru się zatrzymać. Próbował zgubić pościg. Zaalarmowano wszystkie patrole.

– Pościg zakończył się na ul. Jaracza w Ostrołęce – dodaje Tomasz Żerański. – To właśnie tam policjanci zablokowali ścigany pojazd, udaremniając mu dalszą jazdę.

Pomimo tego bezmyślny kierowca nie dawał za wygraną i dalej próbował pokonać blokadę, jednak szybko został obezwładniony, po czym założono mu na ręce kajdanki.

Miał już problemy z prawem. 28-letni mieszkaniec Ostrołęki na nodze miał elektroniczną opaskę systemu dozoru. Czuć było od niego też alkohol. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ostrołęczanin trafił do policyjnego aresztu, w piątek 13 listopada rano były prowadzone dalsze czynności z jego udziałem.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości, oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. W najbliższym czasie odpowie on za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Od 1 czerwca 2017 roku w życie weszła nowelizacja przepisów, zgodnie z którą kierujący, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

Fot. KMP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
prawda

z tego co wiem ro wyborca picu